Google, iOS Oyunları Geliştiren Launchpad Toys'u Satın Aldı

0
0
0
0
0
Çocuklara yönelik eğitici oyun uygulamarı üzerinde çalışan Launcpad Toys, Google’ın kanatları altına girdi. Sadece iPhone ve iPad uygulamarı geliştirmesiyle dikkatleri üzerine çeken Launcpad Toys, 2010 yılında kurulan Y Combinator girişimleri arasında yer alıyordu. 
Çocuklara yönelik eğitici oyun uygulamarı üzerinde çalışan Launcpad Toys, Google’ın kanatları altına girdi. Sadece iPhone ve iPad uygulamarı geliştirmesiyle dikkatleri üzerine çeken Launcpad Toys, 2010 yılında kurulan Y Combinator girişimleri arasında yer alıyordu. 

Üzerinde çalıştığı oyunları arttırılmış gerçeklik ile zengileştiren LaunchPad Toys, Toontastic ve Telestory gibi çok ses getiren oyunların yaratıcısı olarak tanınıyor. Bu satıştan sonra Google’a hizmet edecek olan girişim, şirketin içerisinde farklı stratejilerle yer alacak. Gelen haberlere göre LaunchPad Toys, Google’ın atağından önce Twitter’ın kurucusu Biz Stone ve birkaç farklı yatırımcıyı da peşinden sürüklemeyi başarmış.Önceleri ünlü oyuncak markası Hasbro‘da oyuncak tasarlayan şirketin kurusucu Andy Russell, iPhone’nun piyasaya girmesiyle birlikte eğitimini yarıda bırakıp bu alana yönelmiş. Çocukların yaratıcılığının ön planda tutulduğu ücretsiz uygulamalar geliştiren girişimin Google’a katılmasıyla birlikte nasıl bir değişime uğrayacağı ise şimdilik bilinmiyor.       
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0