• Anasayfa
  • Sektörel
  • Google, Messenger'a Rakip Olacak Bir Mesajlaşma Uygulaması Üzerinde Çalışıyor!

Google, Messenger'a Rakip Olacak Bir Mesajlaşma Uygulaması Üzerinde Çalışıyor!

0
0
0
0
0
Google'ın yeni bir mesajlaşma uygulamasının üzerinde çalıştığı ve bu uygulamanın Messenger'a zorlu bir rakip olacağı bildirildi.
Dünyanın en büyük şirketlerinden birisi olan Google, ürettiği yazılımlarla ve internet kullanıcılarına sunduğu sayısız hizmetle tanınıyor. Bugüne kadar birçok sektöre giriş yapmış olan Google, The Wall Street Journal'da belirtilene göre yeni bir mesajlaşma uygulamasının üzerinde çalışmalara başladı. Google'ın kullanıma sunmayı planladığı bu yeni mesajlaşma uygulaması, Facebook'un kullanıcılarına zorla kullandırdığı Messenger'a ve yine Facebook tarafından alınmış olan WhatsApp'a rakip olacak.

The Wall Street Journal, Google'ın üzerinde çalışmalar sürdürdüğü yeni mesajlaşma uygulamasını şu şekilde tanıttı; "Alphabet Inc.'in bir alt kuruluşu olan Google, yeni bir mesajlaşma platformu üzerinde çalışmalar yürütüyor. Bu mesajlaşma uygulaması sadece başka kullanıcılarla değil, aynı zamanda içerisinde bulunan entegre 'chatbot'larla da konuşabilmenizi sağlayacak. Bu chatbot'lar, kullanıcıların sorduğu bazı sorulara cevap verebilecek kadar gelişmiş olacaklar."The Wall Street Journal'ın yayınladığı yazıda da belirttiği gibi Google'ın yeni mesajlaşma uygulaması, kullanıcıların sorularını yanıtlayan "chatbot" adlı yardımcılara sahip olacak. Facebook, chatbot'lardaki gibi bir sistemi Messenger uygulamasında yayınlayacağını bundan birkaç ay önce belirtmişti ancak Facebook'un bahsettiği bu sistem, size bilgi bulmaktan ziyade sizin için bazı işlemleri hallediyordu (örneğin belirli kişilere sizin komutunuzla çiçek gönderiyor veya sizin için bazı hatırlatmalar yapıyordu).

Kaynak: AndroidCentral 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0