Google Motorola'yı Lenovo'ya Sattı

3
0
0
0
0
Google Motorola'yı Lenovo'ya Sattı
Larry Page, Google'ın resmi blog sayfasında dün yayınladığı bir yazı ile Motorola'nın, Lenovo'ya 2.91 milyar Dolar karşılığında satılacağını duyurdu.
Larry Page, Google'ın resmi blog sayfasında dün yayınladığı bir yazı ile Motorola'nın, Lenovo'ya 2.91 milyar Dolar karşılığında satılacağını duyurdu.

2012 yılında satın aldıkları Motorola'nın, Android ekosistemine katkıda bulunması ve Google için güçlü bir patent kaynağı olurken kullanıcılar için de muhteşem akıllı telefonlar üretmesi için bünyelerine kattığını söyleyen Page, "19 aydır, Dennis Woodside ve Motorola ekibi, şirketi yeniden yapılandırma konusunda gerçekten muhteşem işler çıkartıyor. Tüketicilerin sevdiği az sayıda yüksek kalitede telefonlar üretmeye odaklandılar ve sonuç olarak hem Moto G, hem de Moto X'in pazardaki durumu çok iyi. 2014 yılı üretim bandından da çok ümitliyim. Ayrıca Motorola'nın sahip olduğu patentler pazar içinde eşit bir oyun alanı oluşmasını sağladı ki bu hem Android kullanıcıları, hem de Android'in partnerleri için iyi haber." diyerek Motorola'nın şirkete ve Android pazarına olan katkılarını anlatıyor.

Ardından akıllı telefon pazarının yoğun rekabetçi ortamına değinen Page, Motorola'nın, en hızlı büyüyen bilgisayar üreticisi ve mobil cihazlar konusunda da hızla büyüyen Lenovo ile çok daha verimli olacağına inandıklarını söyledi. Bu hamlenin kendilerine dünyanın her yerindeki akıllı telefon kullanıcıları için Android kanadında daha verimli hizmet verme yolunu açtığını belirten Page, aynı zamanda donanım üretiminden çekilmediklerinin de altını çizerek özellikle giyilebilir teknolojiler ve ev teknolojileri alanındaki tüm çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.

Lenovo'nun Motorola'yı Android pazarında önemli ve küresel alanda etkili bir oyuncu haline getirebilecek deneyimi olduğunu savunan Google CEO'su Larry Page, Lenovo'nun aynı zamanda Motorola'nın farklı marka yapısını da tıpkı IBM'in Think Pad'inde yaptıkları gibi koruyacağını söylüyor.

Google CEO'su Larry Page'in yazdıklarına göre Google, Motorola'nın alımı ile 2012'de sahip olduğu patentleri Android ekosisteminin korunması açısından tutmaya devam edecek; yani Lenovo bu patentleri alamayacak.

Yazısının sonunda anlaşma'nın Amerika ya da Çin'de imzalanacağını ve bunun biraz daha zaman alacağını vurgulayan Larry Page, o zamana kadar işlerin normal rutininde sürdürüleceğini söylerken Motorola ekibinin şimdiye dek başardıklarından çok etkilendiğini ve Lenovo'nun partnerliği ile Motorola'nın tüm mobil telefon kullanıcıları için daha iyi ürünler üreteceğinden şüphe duymadığını dile getirdi.

Larry Page'in yazısının orijinali için buraya tıklayabilirsiniz.
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0