Google Play'in Türklerle İmtihanı!

1
0
0
0
0
Google Play'in Türklerle İmtihanı!
Android telefon kullanan bir çoğumuzun da farkedeceği gibi google play’de “yorumum gözüksün diye bir yıldız verdim” diyen kullanıcılar türedi. Peki kim bunlar? Amaçları ne?
Android telefon kullanan bir çoğumuzun da farkedeceği gibi google play’de “yorumum gözüksün diye bir yıldız verdim” diyen kullanıcılar türedi. Peki kim bunlar? Amaçları ne?


Biz kendi insanlarımıza gülüp geçsek de, şu anda dünyada google’ın quick office programının altına kim “virüs” yazar? Ya da kim “süper”yazıp da bir yıldız verir acaba? Diye düşünen milyonlarca yabancı insan var. Peki bu başarımızın suçlusu kim?
 

 Google'ın Hiç Mi Suçu Yok?


En büyük başarı tabi ki de google’a ait. Google burada gayet iyimser düşünerek “herkes, sevdiği, sevmediği programı oylasın” diye düşünmüş, ve bütün google play kullanıcılarına yorum ve oylamayı açmış.
 

 Büyük Hata!


Tabi ki de Google’ın, Türkleri tanımaması, böyle bir karar vermelerinde çok etkili olmuş. Zira tanısalar böyle bir yola başvurmazlardı. Hadi böyle yorum açtın, eyvallah da, bu bir yıldız verilince yorumun gözükmesi olayı ne oluyor Google? Hangi akla hizmet yaptın sen bunu?
 

 Peki Kim Bu İnsanlar?


Bu insanlar, google play’e “facebook” yerine “facebook indir” yazan insanlar. Bu insanlar ki, bir yıldız verdiği yorumu görüle, görüle en sonunda o yorumu aracılığı ile bir hayat arkadaşı bulacağına inanan insanlar. Bu insanlar ki, "beğendim ama yorumum görülsün diye bir yıldız verdim" yazacak kadar dürüst, "hiç beğenmedim ama beş yıldız veriyorum o da yapanların emeğine saygısızlık olmasın" yazacak kadar adil insanlar. Peki biraz tanıyalım bu insanları;
 

 Program Şu Anda İniyor Yazmak


Aralarında bir grup var ki bunlar en fenası, en samimiyetsizi. “Program şu anda yükleniyor” yazıp, uygulamaya bir yıldız verenler. Bari "iyi" ya da "kötü" yazaydın be adam. Biz de işi gücü bırakıp senin programı yüklemenin bitmesini bekliyoruz, 4 gündür hala indiremedin 10mb’lık programı.
 

 Türkçe Dil Desteği Neden Yok Lanet Olsun Yazmak


İndirdiği uygulama İngilizce diye kaderine küsenler, lanet yağdıranlar, developerların evlerine ateş salanların dahil olduğu bu grubun niyeti aslında iyi. Uygulama Türkçe olsun istiyorlar. Fakat uygulamayı yapan adam zaten Rus. Çat pat İngilizce yapmış programı, bu garibana neden bir yıldız verirsin be adam? Hadi her şeyi bir kenara bıraktık neden lanet okuyorsun adama?
 

 Ben Anlamadım O Yüzden Bir Yıldız Verdim!


Cam Scanner programını indirip, "bu programda fotoğraflarıma efekt veremedim o yüzden bir yıldız verdim", "anlayan birisi yok mu? ben anlamadım, o yüzden bir yıldız verdim", diye yazanlar ise ayrı bir grup. Unutmadan belirtelim, CamScanner programı düz yazının olduğu bir kağıdın fotoğrafını çekerseniz bunu pdf yapmaya yarayan bir program bu arada.

Kullanıcı profillerini ne kadar çok detaylandırırsak o kadar çok canımızı sıkan, moralimizi bozan bir konu aslında bu konu. Google’ın ise bu konu hakkında ne yapacağı merak konusu.


 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0