Google Resmi Olarak Views ve Maps’i Birleştirdi

0
0
0
0
0
Google Views, arama devinin çok fazla kullanılmayan ve insanların fotoğraflarını Maps üzerindeki yerlere ekleyebildikleri bir uygulama idi; ama artık eminiz ki daha sık kullanılacak.
Google Maps’ten bir yere baktığınızda, ekranın alt kısmında gördüğünüz fotoğraflar Google Views uygulamasından alınan ve insanların orada çektikleri fotoğraflardan oluşuyoru. Ne yazık ki Google, Views hizmetini kapatma kararı aldı.

İyi haber ise Views uygulamasının tüm veri tabanı Maps’e aktarılacak ve haritaya eklenen “Katkılar (Contributions)(sizden gelenler falan da olabilir, Türkçe versiyonda ne kullanılacak bilmiyorum şu an) butonu ile mevcut olan tüm Views fotoğraflarını görebileceksiniz.
Google’ın Views hizmetini durdurması akıllıca bir karar olarak görülebilir; çünkü zaten bu hizmetin büyük bir kısmı Google Maps dahilinde kullanılıyordu ve artık pratikte de çok daha rahat şekilde çalışacak bir toplu sistem haline geldi; ancak en büyük eksikliği şu an için Maps uygulamasına fotoğraf yüklenmesine izin verilmiyor.

Google Views nedeniyle kaldırılan pek çok özelliğin zamanla yeniden aktif olacağını ve Maps’e eklenerek zaman içinde zaten Views gibi ayrı bir uygulamaya gerek kalmayacağını belirtirken kullanıcı deneyiminin de iyileştirileceğini söyledi.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0