• Anasayfa
  • Sektörel
  • Google, Sanal Gerçeklik Teknolojisi İçin Özel Departman Kuruyor!

Google, Sanal Gerçeklik Teknolojisi İçin Özel Departman Kuruyor!

0
0
0
0
0
Google, gelişen sanal gerçeklik teknolojilerinin yarışına katılabilmek adına kendi departmanını kurmaya karar verdi.
Son zamanlarda en çok konuşulan teknolojilerden birisi olan sanal gerçeklik teknolojileri, piyasada bulunan birkaç büyük şirket tarafından geliştiriliyor. Gelecek senelerde hayatımızın ortasında yer alacağını düşünürsek sanal gerçeklik teknolojisi, büyük yatırımların yapılması ve araştırmaların hızlandırılması gereken bir alan. Sanal gerçeklik teknolojisinin sahip olduğu büyük potansiyeli gören Facebook ve Microsoft gibi firmalar, sektöre çoktan girmiş durumdalar. Bu firmalardan birisi olmak isteyen ve biraz geri kalmış olsa da şimdiden yarışı bırakmayacak olan Google, kendi sanal gerçeklik teknolojisi departmanını kurmaya karar verdi.Bu haberin yayınlandığı birkaç kaynağa göre (Google tarafından haberle ilgili resmi bir açıklama yapılmış değil) Google'ın sanal gerçeklik departmanının başında Sundar Pichai bulunacak. Sundar Pichai'in departmanın başına getirilmesi oldukça ilginç bir olay çünkü Sundar Pichai'in bir Google CEO'su olduğunu biliyoruz. Bir CEO'nun belirli bir departmana atanması o departmanın şirket için oldukça önemli olduğu anlamına gelir. Bu nedenle Google'ın yeni kuracağı bir departmanda CEO görevlendirmesini, şirketin sanal gerçeklik teknolojilerinde önemli bir ilerleme kaydetmek istemesi şeklinde yorumlayabiliriz. Yeni kurulacak olan bir departmanın başına CEO Sundar Pichai'in geldiğini doğrulayan Google sözcüsü, ne bu departman hakkında bir bilgi verdi ne de diğer soruları yanıtladı (böyle bir konu gündemdeyken başka bir departmandan bahsedeceğini sanmıyorum).

Şirkette yapılan tek değişimler bununla sınırlı değil. Aynı zamanda Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Clay Bavor, Gmail Google Documents ve Google Drive gibi programların yönetiminden sorumluydu. Bu programların yönetimi konusunda başarısını ispatlayan Clay Bavor, şirketinin görevlendirmesiyle birlikte sanal gerçeklik cihazlarında kullanılacak olan uygulamalar üzerinde çalışmalara başladı.

Google'ın sanal gerçeklik sektörüne giriş yapması rekabet ortamını kızıştıracaktır, ancak buna sevindiğimizi söyleyemeyiz:
 
(Aylar önce Efe'nin kendi sanal gerçeklik gözlüğünü üretmesiyle birlikte biz de sanal gerçeklik sektörüne girmiştik)
Kaynak: Recode 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0