Google, Reklam Optimizasyonu Yapan Toro’yu Satın Aldı

0
0
0
0
0
Karşısına çıkan her şeyi satın almakta kararlı olan Google, Facebook bünyesindeki mobil reklam optimizasyonu hizmetleri sunan Toro’yu satın aldı. Google’ın bu hareketinden sonra Facebook’un 2 milyon aktif reklamverene ulaştığı karlı pazardaki rekabet zirveye çıkacak gibi görünüyor. 
Karşısına çıkan her şeyi satın almakta kararlı olan Google, Facebook bünyesindeki mobil reklam optimizasyonu hizmetleri sunan Toro’yu satın aldı. Google’ın bu hareketinden sonra Facebook’un 2 milyon aktif reklamverene ulaştığı karlı pazardaki rekabet zirveye çıkacak gibi görünüyor. 

Daha önce Facebook çatısı altında işlerini yürüten mobil pazarlama aracı Toro, geliştiricilerin ürünlerindeki en verimli reklamları yaratmak için çeşitli denemeler yapıyor. Bu denemeler sonucunda ise geliştiricilerin en sağlıklı sonuca ulaşmasına yardımcı oluyor. Toro, 2013’ te Andreessen Horowitz, Greylock Partners ve SV Angel gibi önemli yatırımcılardan 1.5 milyon dolarlık yatırım almayı başarmış ve reklam piyasasındaki farkını ortaya koymuştu. Gelen haberlere göre Toro bu anlaşmadan sonra herhangi bir şirketin anlaşma teklifini kabul etmeyecek ve tüm çalışmalarını Google’ın bünyesinde yapacak. Bu anlaşmadan sonra Facebook’un nasıl bir strateji izleyeceği henüz bilinmiyor. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0