Google ve J&J Ameliyatlar İçin Robot Yapacaklar

0
0
0
0
0
Johnson & Johnson, Amerika’nın büyük güzellik ve eczacılık üreticilerinden biri ve bugün Google ile medikal robotlar üretmek için anlaştıklarını duyurdular. Bu robotlar, ameliyat odalarında asistan görevi görecek.
Johnson & Johnson, Amerika’nın büyük güzellik ve eczacılık üreticilerinden biri ve bugün Google ile medikal robotlar üretmek için anlaştıklarını duyurdular. Bu robotlar, ameliyat odalarında asistan görevi görecek.

İki şirkette bu teknolojinin, ameliyatlardaki minimal olaylara doğrudan olumlu bir şekilde etki edip, iyileşme sürecinde katkı sağlamasını umuyor.

Google’ın hayat bilimi takımı bu projede, görüntüleme ve sensör teknolojisi kullanarak detaylı gözlem ve bilgi analizi yapmayı düşünüyor. Örneğin, kan hücrelerinin durumu, sinir hücrelerindeki tümör gibi bilgi vermesi beklenilen robotlar aynı zamanda ameliyat anında kritik bilgiler vererek ameliyatın gidişatına yön verecek. Bilgilerin hepsi ameliyat anında tek bir ekranda toplanacak ve böylece cerrah, çeşitli ekranlara bakmak zorunda kalmayacak.

“Birlikte bilimi, teknolojiyi ve cerrahi deneyimlerimizi kullanarak elimizden gelenin en iyisini yapmayı amaçlayacağız.” diyen J&J’in kürsü başkanı Gary Pruden işi ne kadar ciddiye aldıklarını belirtti.
Kaynak : TheNextWeb
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0