• Anasayfa
  • Sektörel
  • Google Yine Parayı Götürdü Ama Bu Kez Tahminleri Tutturamadı!

Google Yine Parayı Götürdü Ama Bu Kez Tahminleri Tutturamadı!

0
0
0
0
0
Google'ın çatı şirketi Alphabet, 2016 yılının ilk 3 ayındaki gelirlerini ve net karını açıkladı. Oldukça yüksek rakamlara imza atan şirket, yine de beklentileri karşılayamadı.
Google’ın çatı şirketi Alphabet, 2016 yılı ilk çeyrek mali sonuçlarını açıkladı. Yeni yılın ilk 3 ayında yine parayı götüren şirket buna rağmen beklentileri tutturamadı. Az buz değil, 20.3 milyar dolarlık bir gelirden söz ediyoruz. Hem de bu, sadece 3 ay içinde elde edilen rakam. Geçtiğimiz yılın aynı aylarına baktığımızda gelirin 17.3 milyar dolar olduğunu görüyoruz. Yani önemli bir artış var ama yine de analistlerin tahminlerine ulaşılabilmiş değil.

 Gözü Doymaz Analistler! 

Alphabet’in ıskaladığı nokta ise hisse başı kazançlar kısmında olmuş. Wall Street beklentilerine göre, Alphabet hisselerinin 3 aylık dönemde 8 dolara yakın kar getirmesi beklenirken bu oran 7.5 dolarda kalmış. “üç kuruşun lafı mı olur?” demeyin, bu kağıtlardan binlercesine sahip olsanız siz de lafını yaparsınız. Malum, küçük rakamlarda büyük kar artışları söz konusu.

 Parayı Koyacak Yer Bulmak Zor!

Google’ın, daha doğrusu Alphabet’in net gelirlerine göz atacak olursak, “bu adamlar parayı koyacak yer nereden buluyor?” diye sormamız gerekir. O halde soralım, çünkü şirketin eline kalan kemiksiz para 4.1 milyar dolar. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde 3.5 milyar olan bu rakam da fena halde artmış. Ne diyelim, güle güle harcayıp bizim için güzel yenilikler yapsınlar. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0