Gogoro, Akıllı Scooter Satışına Başlıyor

0
0
0
0
0
Gogoro isimli Tayvanlı şirket, bataryalı ( şarj edilebilir ) akıllı scooterlarını bu yaz Tayvan’da satışa çıkartıyor. Şirket, el altından çalışmalarını yürüterek 3 yılda $150 milyon biriktirmiş ve ilk parakende satış yapacakları mağazayı bu hafta Taipei’de açıyorlar.
Gogoro isimli Tayvanlı şirket, bataryalı ( şarj edilebilir ) akıllı scooterlarını bu yaz Tayvan’da satışa çıkartıyor. Şirket, el altından çalışmalarını yürüterek 3 yılda $150 milyon biriktirmiş ve ilk parakende satış yapacakları mağazayı bu hafta Taipei’de açıyorlar. Ayrıca şehir akıllı scooterların test edilebilmesi için pilot şehir seçilmiş.

Gogoro, akıllı scooterın fiyatı hakkında herhangi bir bilgilendirme yapmamış. TechCrunch, şirket ile bağlantı kurarak fiyat ve satılacağı yerler hakkında bilgilendirme almaya çalışmış olsa da fiyat hakkında her hangibir bilgiye ulaşamamışlar. Satış noktaları olarak ise, ilk olarak motorsikletin en çok kullanıldığı ülkelerde satışa çıkarılacakmış. Bu ülkeler, Hindistan, Çin, Brezilya, ve Tayland olarak belirlenmiş.Neden ilk olarak Tayvan’da satışa başladığı konusunda açıklama yapan şirket, Tayvan’na gerekli değerin gösterilmediğini belirterek aslında çok önemli bir pazar olduğunu belirtmiş. (23 milyonluk nüfusuyla oldukça etkili bir pazar olduğunu söylemeden geçemeyiz)

Ürünün yayınlanacağı şehir aynı zamanda Tayvan’ın başkenti. Şehrin diğer bir özelliği ise batarya şarj istasyonlarının bulunması. GoStation olarak adlandırılan bu istasyonlar, SmartScooterlar ile uyumlu.

Akıllı scooter ile ilgili detaylı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.Kaynak : TechCrunch
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0