Grooveshark'ın Kurucusu Ölü Bulundu!

0
0
0
0
0
Kurdukları sistem ile pek çok insana müzik ulaştıran iki genç girişimciden biri artık aramızda değil.
İnternetten müzik dinlemenin bir aralar en efsane yolu Grooveshark'dı. Daha ortalıklarda Spotify vb. şeyler yokken Grooveshark alıp başını yürümüştü. Ancak telif hakları ve plak şirketlerinin siteden bıkması, bir efsanenin sonu olmuş ve site bir süre önce kapatılmıştı. Bir süre sonra ekipten bazıları, kurtarabildikleri veriler ile efsaneyi geri getirme girişiminde bulunmuştu.

Bugün ise üzücü, bir o kadar da enteresan bir haber The Gainesville Sun'dan geldi. 19 yaşındayken Florida Üniversitesi'inden arkadaşı Sam Tarantino ile Grooveshark'ı kuran Josh Greenberg, 28 yaşında hayatını kaybetti.Hafta sonu için evden ayrılan kız arkadaşı geri döndüğünde Greenberg'in cesedi ile karşılaştı. İşin ilginç olan kısmı ise, olay sonrası araştırmayı yürüten polisler, yaralama, sakatlanma ya da alkol, uyuşturucu gibi bir maddeden kaynaklanan herhangi bir bulgu bulamadı. Greenberg'in annesinin verdiği ifadeye göre, oğlunun herhangi bir sağlık sorunu ve düzenli kullandığı bir ilaç da yoktu. 

Yani Greenberg'in ölümü, gizemini koruyor. Bir süre önce, Universal Music Group, Sony Music ve Warner Music Group gibi plak şirketleri ile büyük sorunlar yaşayan Grooveshark kapanmış, sonrasında ise yeni bir ekiple geri dönmüştü. Durum böyle olunca sosyal medyada Greenberg'in esrarengiz ölümünü bahsi geçen plak şirketleriyle ilişkilendirenler bulunmakta. Ancak böyle bir durumun söz konusu olması pek gerçekçi gelmiyor.

Kaynak: The Verge
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0