• Anasayfa
  • Sektörel
  • GTA’nın En Önemli İsmi Leslie Benzies’ten Rockstar Games’e 150 Milyon Dolarlık Dava!

GTA’nın En Önemli İsmi Leslie Benzies’ten Rockstar Games’e 150 Milyon Dolarlık Dava!

12
0
0
0
0
Rockstar Games’in bir kolu olan Rockstar North’un eski patronu Leslie Benzies, Rockstar’a, Take-Two Interactive’e ve Houser kardeşlere 150 milyon dolarlık tazminat davası açtı.
Leslie Benzies’in 3 ay önce Rockstar Games’ten istifa etmesi, hepimizi çok şaşırtmıştı. Yapılan açıklamalar, Benzies’in 2014 yılında tatile çıktığı ve sonrasında bir daha Rockstar Games’le çalışmak istemediği yönündeydi. 

Benzies şirketten istifa etmiş, hatta Rockstar Games’ten bu durumla ilgili duygusal sayılabilecek bir açıklama bile yapılmıştı. Demek ki aralarında çok da dosthane gelişmeler yaşanmamış ve Benzies, şirketle birlikte Take-Two ve Houser kardeşler aleyhine 150 milyon dolarlık tazminat davası açmış.

Benzies’in açıklamalarına göre kendisi 1 Nisan 2015’te iş başı yapmak için geri dönmüş fakat şirket kendisini kapı dışarı etmiş. Avukatının açıklamalarına göre Benzies ücretli izindeyken Take-Two, Rockstar, Rockstar North Ltd, Sam Houser ve Dan Houser’in kendisini şirketten dışlanmaya çalışılmış, ayrıca şirket üzerindeki haklarının da iptal edilmeye çalışıldığı fark edilmiş.Bu sefer olaylar ciddi gibi görünüyor. Sonuçta ortada bir mobing ve hak ihlali söz konusu. Bakalım dava kimin lehine sonuçlanacak.
12
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
12
0
0
0
0