Gücünü Güneş'ten Alan Oyuncak Uçak: Volta Flyer!

0
0
0
0
0
Güneş enerjisini kullanarak oyuncak cihazlar üreten bir şirket, çocukların oynayabileceği ve Güneş'ten enerjisini aldığı için çocukların istediği kadar oynayabilecekleri bir oyuncak uçak üretti.
Her gün yeni bir cihazın yenilenebilir enerjiyle çalışan alternatifinin üretildiğini görüyoruz. Yenilenebilir enerji kaynaklarının son derece önemli olduğu günümüzde bu enerji türünün kullanımı, hem Dünya'nın doğası hem de bizlerin geleceği için oldukça önemli. Bu nedenle neredeyse çeşitli cihazlar, elektronik aygıtlar ve araçlar üreten çoğu firma, aynı ürünlerin Güneş enerjisiyle ya da elektrikle çalışanını da yapıyor. Bu şirketlere, son senelerde büyüyen ve elektronik cihazların çok daha fazla dahil olmaya başladığı oyuncak sektörü mensubu "Volta" da katıldı.Volta, çocukların keyifle oynadığı elektronik oyuncakların üretimini yapan bir şirket. Fakat bu şirketin haberimizde kendine yer bulmasının en büyük nedeni, şirketin oyuncaklarını üretirken onları Güneş enerjisiyle çalışmak üzere üretmesi. Önceki senelerde Güneş enerjisi kullanarak yol kateden ve son derece dayanıklı olan uzaktan kumandaki araçlar üreten şirket, bu seferde artan drone cihazlarına heveslenen çocukları düşünerek bir uçak üretti.Üretilen bu uçakta da Güneş enerjisini kullanmaktan geri durmayan oyuncak üreticisi, Volta Flyer adını verdiği bu oyuncak uçağa birkaç Güneş panel koymuş ve böylece uçak, Güneş'in net bir şekilde görülebildiği havalarda çocukların istediği kadar uçurulabiliyor. 90 saniyelik şarj ile 30 saniye uçuş gerçekleştirebilen bu uçak, uçuş şekline göre bu uçuş süresinde değişikliklere yol açabiliyor.

Şu an Kickstarter'da bağış toplayan Volta Flyer, sadece 40$ fiyata sahip. 40$'a açık havada istediğiniz kadar oyuncak uçak uçurabilmek bence kulağa oldukça hoş geliyor.

Kaynak: Gizmodo 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0