• Anasayfa
  • Sektörel
  • Güneş Enerjisi İle Çalışan, 360 Derece Görüş Açılı "Ağaç Ev"!

Güneş Enerjisi İle Çalışan, 360 Derece Görüş Açılı "Ağaç Ev"!

1
0
0
0
0
Grafik tasarımcısından efsane bir ağaç ev tasarımı.
Hepimizin küçüklükten kalma, gördüğümüz filmlerden esinlendiğimiz yada kendi hayal gücümüzle ürettiğimiz bir ağaç ev konsepti vardır. Fakat bu konsept hiçbir zaman hayallerin dışına çıkamamıştır.

Yeni Zelandalı grafik tasarımcısı ve plastik mühendisi olan Jono Williams, modern teknolojiyi bu güzel ve özel ev tasarımı anlayışı ile, Skysphere adı verdiği tasarımında birleştirdi. Hep özlemini çektiği bir ağaç ev inşa etmeye karar veren Jono, ilk olarak ağaç evini bir ağaca yapmaktansa ağacın evine sağlayacağı katkıları başka bir yolla elde etmeye karar vermiş. Bu düşüncesi ile kule şeklinde, 360 derece görüşlü bir ev konsepti yapmış. Sonrada tam anlamıyla gerisi kendiliğinden gelmiş.Eve, her ağaç evde olması gerektiği gibi merdivenle giriliyor. Merdiven ise desteği sağlayan ve evi yukarıda tutan direğin içinden geçiyor. Jono, evin girişinin evin ortasında olması ve görüş açısını daha iyi kullanmak istemesi nedeniyle evin dizaynını dairesel olarak yapmış. Jono'ya göre dairesel dizayn, evin her kısmına kendine has bir görüş sağlamış, evi büyük göstermiş ve eşyaların yerleştirilmesi konusunda oldukça kolaylık sağlamış. 

Jono'nun yaptıkları bununla bitmiyor. Skysphere sadece bir ev değil, aynı zamanda bir akıllı ev. Evin kapıları, ışıkları, güç kaynağı, wifi, evde bulunan ses sistemi, parmak izi okuyucu ve hatta dolabındaki biraların soğukluğu bile Jono'nun kendi geliştirdiği, ses ile karşılık veren bir telefon programı tarafından kontrol ediliyor.

Türünün tek örneği olan Skysphere'in Instagram ve Facebook sayfasının yanı sıra, kendine ait ve yapılış aşaması dahil her türlü fotoğrafını bulabileceğiniz bir internet sayfası da bulunuyor. Sayfaya buradan ulaşabilirsiniz. 

Kaynak: Mashable
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0