• Anasayfa
  • Sektörel
  • Güneş Enerjisini Kullanarak Sizi Kutupta Bile Sıcak Tutan Mont!

Güneş Enerjisini Kullanarak Sizi Kutupta Bile Sıcak Tutan Mont!

2
0
0
0
0
Thermal Tech'in ürettiği yeni mont Güneş enerjisini kullanarak sizi anında ısıtıyor ve uzun süre aynı ısıyı koruyor.
Güneş enerjisinin, yani yenilenebilir enerjinin son derece önemli olduğu şu günlerde yenilenebilir enerjiyi kullanan firmaların yeni projelerle karşımıza çıktığını görüyoruz. Bu firmalardan birisi olan Thermal Tech, Güneş enerjisini depolayan ve giyen kişinin vücut ısısına bağlı olarak bu enerjiyi kullanan veya depolayan bir mont üretti.

Ürettiği bu montu Indiegogo üzerinden satışa sunan Thermal Tech, bu ürününü ilginç bir şekilde "The First Solar-Powered Smart Jacket" şeklinde isimlendirmiş. The First Solar-Powered Smart Jacket, içerisinde bulunan 3 katman sayesinde Güneş enerjisini depoluyor. Bu 3 katmandan en altta bulunan katman Güneş enerjisini tutmaktan ve depolamaktan sorumlu. Bir üstte bulunan katman ise Güneş enerjisini kullanılarak ısıtılan montun ısısını korumaktan sorumlu. Bu katman ısı yalıtımı sağlamasından dolayı dış ortamda bulunan düşük sıcaklığın montun içine etki etmesini de engelliyor.
 

Hiçbir kablo, şarj veya pil gibi bir cihaza ihtiyaç duymayan The First Solar-Powered Smart Jacket, Güneş enerjisini uzun süre depolamak konusunda da çok başarılı. Örneğin bu mont sabah aldığı Güneş enerjisi ile sizi ısıtabiliyor fakat bu Güneş battığında üşüyeceğiniz anlamına gelmiyor. The First Solar-Powered Smart Jacket, sabah depoladığı Güneş enerjisini uzun süre koruyarak sıcaklığın düşmesiyle birlikte kullanabiliyor. Bu özelliği nedeniyle yürüyüş,tırmanma, doğa gezisi yapanların da kullanabileceği bu özel mont, Indiegogo üzerinden sadece 140 dolara satışa sunuldu.

2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0