Güneşli Havada Güneş Gözlüğüne Dönüşebilen Gözlük

0
0
0
0
0
Georgia Teknoloji Enstitüsü tarafından geliştirilen teknoloji gözlük takan kişilerin güneşli günlerde iki farklı gözlük taşımasını ortadan kaldırmayı hedefliyor. Bu konudaki masrafları da azaltmak isteyen geliştiriciler normal gözlük ve güneş gözlüğünü bir araya getiriyor. 
Georgia Teknoloji Enstitüsü tarafından geliştirilen teknoloji, gözlük takan kişilerin güneşli günlerde iki farklı gözlük taşımasını ortadan kaldırmayı hedefliyor. Bu konudaki masrafları da azaltmak isteyen geliştiriciler, normal gözlük ve güneş gözlüğünü bir araya getiriyor. 

Günümüzde kullanılan photocramic lenslerden bile daha başarılı teknolojiye sahip bu lensler, güneş ışığını bir süre aldıktan sonra kararıyor ve zararlı güneş ışınlarından korunmanızı sağlıyor. Elle de kontrol edilebilen gözlükler, üzerinde bulanan tuş sayesinde istenildiği zaman aktif hale getirilebiliyor. Kısa bir süre içerisinde aktif olan lensler, güneş ışınlarını %70 oranında engelleyebiliyor.Şu an geliştirme aşamasında olan teknolojinin ne zaman piyasaya çıkacağı ve etiket fiyatı henüz bilinmiyor ama fazladan gözlük taşımak zorunda kalanları büyük bir dertten kurtaracağı kesin.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0