Güneşten Aldığı Gücü Enerjiye Dönüştüren Ev: W.I.N.D

1
0
0
0
0
Enerji kaynaklarının gitgide azaldığı son günlerde ortaya çıkan yaratıcı fikirler bu soruna çözüm bulmayı hedefliyor. Unstudio’nun tasarladığı Hollanda'nın kuzeyinde bulunan alternatif ev kendi kendini yöneterek olaya farklı bir boyut kazandırıyor. 
Enerji kaynaklarının gitgide azaldığı son günlerde ortaya çıkan yaratıcı fikirler bu soruna çözüm bulmayı hedefliyor. Unstudio’nun tasarladığı Hollanda'nın kuzeyinde bulunan alternatif ev kendi kendini yöneterek olaya farklı bir boyut kazandırıyor. 

Güneş panellerinden aldığı gücü ile enerji ihtiyacını karşılayan bu yapı, doğa dostlu olarak tanınıyor. Bu ilginç tasarımlı evin salonu yapının tam merkezinde yer alıyor. Arka taraflara doğru ilerlediğinizde ise yatak odası ve çalışma odası gibi alanlar karşınıza çıkıyor. Yapının dizaynın uygun hafif renkli camlar gündüz oturma alanının ışıkla dolmasını sağlıyor ve içerisinde yaşayanların dışarıdan görülmesine izin vermiyor. Pasif soğutma sistemi sayesinde kendisini dengeleyen bu ev, hava pompaları sayesinde de sıcaklığı pompalayıp kış aylarında evi ısıtıyor.W.I.N.D adı verilen ev, doğayı koruyan bir yapıya sahip olması sebebiyle birçok çevreci sivil toplum kuruluşu tarafından örnek olarak gösteriliyor. 

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0