• Anasayfa
  • Sektörel
  • Günümüzde Kıymeti Kat Kat Artan 5 Teknoloji Mühendisliği Bölümü

Günümüzde Kıymeti Kat Kat Artan 5 Teknoloji Mühendisliği Bölümü

4
1
1
0
0
Günümüz teknolojisinin gelişmesiyle birlikte kendilerine iş alanı bulmaya başlayan ve kıymetleri gittikçe artan mühendislik bölümleri.
Sahip olduğumuz teknoloji düne göre, hatta bundan önceki bir dakikaya göre çok daha ileride ve gelişmiş durumda. Teknolojinin bu sürekli ve hızlı gelişimi, şu an dünya üzerinde birçok kişiye bundan 50 sene önce var olmayan bir sektörde çalışma imkanı sunmuş durumda. Bu sektörler günden güne büyüyen, değişen, gelişen ve ilerleyen teknolojinin bir getirisi olarak değişmeye ve farklılaşmaya devam ediyor. Örneğin son zamanlarda piyasaya çıkmasıyla birlikte büyük bir patlama yapan ve bu patlamanın bir sonucu olarak büyük markaların üretimine başladığı drone'ların iyi üretilebilmesi adına ortaya çıkmış "drone mühendisliği" adında bir mühendislik türü bulunuyor. Bu haberimizde, piyasaya yeni çıkan cihazlar ve teknolojiler alanında uzmanlaşabileceğiniz 5 yeni teknoloji mühendisliğini tanıtacağız.
 

 Sanal Gerçeklik MühendisliğiNeredeyse tüm sektörlerde kullanılabilecek olan sanal gerçeklik teknolojisi, daha şimdiden bu konuda ustalaşmış kişilerin eğitilmesine gerek duyuyor. Google ve Nokia gibi dünyaca ünlü firmalar tarafından aranan sanal gerçeklik mühendisleri, sadece birkaç belirli eğitim kuruluşundan eğitim alabiliyor.
 

 Drone MühendisliğiKullanıldığı yerler garip bir şekilde ulaşım, eğlence ve araştırma gibi alanlar olan drone'lar, son dönemlerin en büyük artış sergileyen cihaz sektörü olma ünvanına sahip. Bu cihazların içeriği ve yapımı konusunda uzmanlaşmış olan mühendisler, Google'dan McDonalds'a kadar birçok firmada iş bulabilirler.
 

 Biyomedikal MühendisliğiTeknolojiyle birlikte önemi artan ve daha ilerleyen tıp araştırmalarının bir getirisi olarak artan yaşam kalitesi, insan vücuduna giren ilaçların ve bu gibi kimyasalların iyi ayarlanmasını da gerektiriyor. Bu konularda artan titiz, tabii ki teknolojinin de kullanılmasını gerektiriyor. Teknoloji ve tıpın birleştiği biyomedikal, teşhis ve tedavi gibi amaçlarda kullanılması için cihazlar, malzemeler ve maddeler gibi şeyler üreten bir meslek türü. Tüm işlemlerimizin cihazlar tarafından yapılmaya başlandığı bu dönemlerde bu meslek türünün de oldukça büyük
 

 Modern Yapı Mühendisliğiİnşaat mühendisliğinin eskiden sahip olduğu değere sahip olamamasının nedeni olan modern yapı mühendisliği, "akıllı evler" olarak tabir ettiğimiz yeni nesil evlerin ve yapıların inşaasında görev alıyor ve bu yapıları sıradan inşaat mühendislerine göre teknolojinin en yeni halini kullanarak üretiyor. İnşaat mühendisliğinin modern hali olarak adlandırabileceğimiz bu meslek, modernleşmeye başlayan yaşam alanlarımızın inşaası için herkesin ihtiyaç duyduğu bir meslek türü.
 

 Nükleer MühendislikBaşta evrenin yapısı, maddelerin yapısı ve atomlar gibi karmaşık yapıların yapısı hakkındaki araştırmaları yürütecebilecek olan bu mühendisliği mensupları, gerekli zamanlarda alternatif enerji türlerinin üretimi konusunda da çeşitli alanlarda çalışabilirler.
4
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
1
1
0
0