Hacker'lar Yeteneklerini Hacker's List'te Kiralıyor

0
0
0
0
0
Bilgisayarlarımıza, online hesaplarımıza ve banka hesaplarımıza sızabilen Hacker’lar hepimizin gözünü korkutmuştur. Özel hesaplarımızı onlardan korumak için alınan önlemler ise Türkiye’de ne yazık ki orta seviyelerde ilerliyor. 
Bilgisayarlarımıza, online hesaplarımıza ve banka hesaplarımıza sızabilen Hacker’lar hepimizin gözünü korkutmuştur. Özel hesaplarımızı onlardan korumak için alınan önlemler ise Türkiye’de ne yazık ki orta seviyelerde ilerliyor. 

İyi ve kötü huylu olarak ikiye ayrılan hacker’lar, teknik bilgisi olmayan ve ‘’Hack’’ olayına hakim olmak isteyen kullanıcılar için Hacker's List isimli web sitesinde yeteneklerini paylaşıyor. Bir bakıma aracı şirket görevi gören site, hacker’ları müşterileriyle buluşturuyor. Hacker's List'teki hackerlar, verdikleri hizmetleri açıkça yazıp, karşılığında istedikleri ücretleri de açıkça belirtiyorlar. Ancak yapılacak işlem ne olursa olsun yasa dışı ve ağır ceza uygulamaları var. Buna rağmen hacker'ın öğrenci otomasyon sistemine girip zayıf olan notlarınızı düzeltmesini veya sevmediğiniz birinin bilgisayarını çökertmesini istiyorsanız bu hizmetin sonuçlarına katlanmanız gerekiyor. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0