• Anasayfa
  • Sektörel
  • Hackerlar, Sadece 129 Dolara Kişisel Hesapları Çalabiliyorlar!!

Hackerlar, Sadece 129 Dolara Kişisel Hesapları Çalabiliyorlar!!

0
0
0
0
0
Yapılan bir araştırmaya göre hackerların sadece 129 dolar için e-posta ve Facebook gibi hesaları çalabilecekleri ortaya çıktı.
Dell Secureworks, internetten bilgi çalmanın ne kadar ucuz olduğunu gösteren çok ilginç bir rapor yayınladı. Her sene internet ve güvenlik hakkında araştırmalar yapan güvenlik kuruluşu, bu sene yayınladığı araştırmasında, sadece 129 dolara kişisel bilgilerin bulunduğu hesapların çalınabildiğine yer verdi. Çalınabilen bu hesaplar arasında Facebook, Gmail, Twitter veya diğer hesaplar yer alabiliyor.

Araştırmada belirtilen 129 dolar ibaresi, tabii ki hackerlara tek tek çalışma ücretleri sorularak elde edilen bilgilerle yazılmış değil. Bu miktara, hesap çalarak ceza alan hackerlara verilen para cezalarından yola çıkarak ulaşılmış. Yani sıradan bir hacker, Facebook veya Twitter gibi kişisel hesaplar çalması nedeniyle 130 dolar bile olmayan para cezasına çarptırılıyor. Bu da demek oluyor ki, hackerın yakalanınca alacağı ceza parasını karşılayarak ona hesap çaldırabilmeniz mümkün.Eğer bir hackerı bu işe karıştırmak istemiyorsanız ve aynı şeyleri kendiniz yapmak istiyorsanız fiyat daha da ucuzluyor. Sıradan bir hackera 20-40 dolar ödeme yaparak size bu işi öğretmesini sağlayabilmeniz de mümkün. Öğrenmenizin ardından tüm işi kendiniz yapabilirsiniz ve yakalanmazsanız, 110 dolar kar etmiş bile olursunuz.

Yayınlanan bilgiler arasında hesap çalmak yerine sadece bilgi çalmak isteyenlerin de kullanabileceği, "Doxing" işleminin ücreti de yer alıyordu. Kişisel bilgileri çalmayı amaçlayan bu işlem, geçtiğimiz sene 100 dolarken bu sene sadece 20 dolara yaptırılabiliyor. Fiyatın bir sene içerisinde %80 oranında ucuzladığı düşünülünce, güvenlik sistemlerinin ne kadar geliştiğini yeniden sorguluyoruz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0