Hacking Team, Wi-Fi Saldırı Droneu Geliştirmiş

1
0
0
0
0
Hacking Team, Wi-Fi Saldırı Droneu Geliştirmiş
İtalyan güvenlik Şirketi Hacking Team, geçtiğimiz günlerde ironik bir şekilde hacklenmiş ve şirket hakkında gizli kapaklı olan pek çok belge gün yüzüne çıkmıştı. Bunlar arasındaki en ilginci ise kablosuz ağlara saldırmak için tasarlanmış olan insansız hava aracı.
Şirketin maillerinin ve diğer belgelerin ortaya çıkması ile öğrenilen bu droneun varlığı hem bireysel kullanıcıları, hem de şirketleri tedirgin ediyor.

Wi-Fi ağlarına saldırmak için geliştirilen ve kolaylıkla taşınabilir olması için tasarlanan bu cihaz, şirketin kendi geliştirdiği Galileo yazılımını kullanıyor ve Tactical Network Inlector (TNI) olarak adlandırılıyor. Wi-Fi ağlarına bağlanarak (adeta ek yaparak) bilgisayarları ve mobil cihazları takip etmek hatta dinlemek için kullanılabiliyor.

Şirket çalışanı Andrea Di Pasquale tarafından dayanıklı ve kolay taşınabilir olarak nitelendirilen ürün, Abu Dai’de düzenlenen Defense Exposition and Conference’ta (IDEX) sergilenmiş ve özellikle Boeing şirketi tarafından çok beğenilmiş.

Boeing’in alt şirketlerinden Insitu’nun çalışan Guiseppe Venneri tarafından yapılan yazışmada firmanın bu droneu çok beğendiği ve bu cihazın yeteneklerini daha detaylı bir şekilde görerek kapasitesini öğrenmek istedikleri belirtilmiş. (resmen saha testi istemiş, gönderin bakalım aşağı mahalleye neler yapabiliyor demiş)

Konuşmanın sonraki detayları henüz açığa çıkmasa da Insitu’nun Boeing adına Amerikan Deniz Kuvvetleri için insansız hava araçları ürettiği ve bu cihaza sahip olmak istemesinin hem ulusal, hem de uluslararası güvenlik önlemlerinden kaynaklanabileceği söyleniyor.

(yok arkadaş internete bağlandın mı her sırrın ortada; ya biri bu adamları durdursun ya da dönelim taş devrine o olsun. Akşam ne yediğimi benden iyi biliyor adamlar)
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0