• Anasayfa
  • Sektörel
  • Her Türlü Ses Cihazını Taşınabilir Kılan Mükemmel Cihaz: HUB Ekko!

Her Türlü Ses Cihazını Taşınabilir Kılan Mükemmel Cihaz: HUB Ekko!

0
0
0
0
0
Bir Kickstarter projesinden ibaret olan HUB Ekko, takıldığı ses cihazını taşınabilir kılıyor.
Kablosuz kulaklıkların ne kadar kullanışlı cihazlar olduğunu hepimiz biliyoruz. Özellikle evde televizyon izlerken veya spor yaparken kullanılan bu cihazlar, maalesef kullanışlı oldukları kadar da pahalı. Ayrıca bu kulaklıkları sadece bir kişinin kullanabilmesi de onu kalabalık ortamlar için uygusuz kılıyor. Bu sorun üzerinde düşünen ve bir proje geliştirip, projesini Kickstarter üzerinden yayınlayan ekip "HUB Ekko" isimli mucize cihazı tanıttı.

Ekko herhangi bir ses kaynağına takılabilen ve ses kaynağını tam anlamıyla kablosuz yapan bir cihaz. Ekko'nun üzerinde bulunan dört küçük taşınabilir cihaz, cihazın ana kaynağına aktarılan sesin kullanıcıya kablosuz bir şekilde ulaştırılmasını sağlıyor. Sizin de yanınızda taşıyabildiğiniz bu cihaza sadece kulaklık takmanız gerekiyor. Toplamda 4 farklı taşınabilir cihaza sahip olan Ekko, her taşınabilir cihaz iki farklı kaynağa sesi iletebilecek şekilde tasarlanmış.
 


Wi-Fi üzerinden kontrol edilebilen Ekko, her kullanıcının kendine göre sesi ayarlayabilmesine de olanak sunuyor. Örneğin evinizde televizyon seyrediyorsunuz ve evde bulunan birisi sesli bir şekilde telefonla konuşuyor (hepimizin bu durumu yaşadığını düşünüyorum). Kulaklık takmak aklınıza geldi ancak televizyon çok uzak bir mesafede bulunuyor ve kablosuz kulaklığa sahip değilsiniz. Bu durumda yapmanız gereken tek şey televizyonunuzun kulaklık girişine Ekko'yu bağlamak ve Ekko'nun küçük cihazlarından birisini yanınıza almak. Böylece televizyonun sesi tamamen kapatılsa bile siz istediğiniz şeyi sesli olarak izleyebilirsiniz.

Aynı sistem bebeklerin bulunduğu ortamlarda da çok kullanışlı olabilir. Bebeği uyandırmadan film izleyebilir veya misafirlerin sohbetini bölmeden dizinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Ebeveyn ayarları da olan Ekko, küçük çocukların kulaklarına zarar verebilecek ses düzeylerinden uzak durmasını da sağlıyor. Bunu gerçekleştirmek için sadece akıllı telefonunuzla Ekko'yu kullanmanız yeterli.Ses kalitesi konusunda da oldukça iyi olan ve saatlerce kesintisiz çalışabilecek batarya kapasitesine sahip olan Ekko, kendi Kickstarter sayfası üzerinden 170 dolara satışa sunuldu. 8 kişiye üst düzey ses kalitesi sağlayabildiğini ve oldukça kullanışlı olduğunu düşünürsek, bu fiyatın bu cihaz için uygun olduğunu anlayabiliriz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0