• Anasayfa
  • Sektörel
  • Hollanda Polisi, Kartalları Kullanarak Uçulması Yasak Alandaki Drone'ları Avlıyor!

Hollanda Polisi, Kartalları Kullanarak Uçulması Yasak Alandaki Drone'ları Avlıyor!

0
0
0
0
0
Hollanda Polisi, Kartalları Kullanarak Uçulması Yasak Alandaki Drone'ları Avlıyor!
Drone'ların sayısının artmasıyla birlikte bu cihazlardan şikayetçi olanların da sayısı artıyor. Şikayetlere etkili bir çözüm getirmek isteyen Hollanda polisi, kartalları kullanmaya karar vermiş.
Son zamanların en çok rağbet gören cihazlarından birisi olan drone'lar, sayılarını artırmaya ve tüm ülkelere yayılmaya devam ediyorlar. Oldukça eğlenceli ve ilgi çekici bir kullanım yapısına sahip olan bu cihazlar, maalesef kalabalık nüfusu bulunan şehirlerde ve ülkelerde sorunlar yaşanmasına neden oluyorlar. Etrafta bulunan kişilere zarar verebilen, görüntüleme ve kayıt yapabilmesi nedeniyle onların gizliliğini hiçe sayan drone'ların son çıkan yasalar ile kullanım alanları sınırlandırıldı. Ancak bu sınır yasasını her drone kullanıcısı önemsemiyor.

Bu kullanıcıların drone'larını yakalamak ve engellemek adına çalışma başlatan ülkelerden birisi de Hollanda. Hollanda polisi, drone'larla yaşadığı soruna diğer ülkelerden çok daha farklı bir çözüm getirmiş: kartallar. Drone avlamak için kullanılan ağ atan drone'lar, drone hackleyen silahlar gibi teknolojiler yerine doğanın en harika avcılarından birisini kullanmaya karar vermiş olan Hollanda polisi, kartalları bu amaç doğrultusunda eğitiyor.
 

Drone'u gözüne kestiren ve anında bu cihazı yakalamayı başaran kartallar, videoda görüldüğü gibi drone'un keskin pervanelerinden uzak durarak bu işlemi gerçekleştiriyor. Drone yaklayan kartalların kullanılmasına ne zaman başlanacak bilinmez ancak bu hayvanların drone sahiplerinin korkusu olacağını garanti edebilirim.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0