• Anasayfa
  • Sektörel
  • Hologram Teknolojisini Evlerimize Getirecek Olan Cihaz: VoxieBox

Hologram Teknolojisini Evlerimize Getirecek Olan Cihaz: VoxieBox

0
0
0
0
0
Hologram Teknolojisini Evlerimize Getirecek Olan Cihaz: VoxieBox
Daha çok televizyonlarda gördüğümüz hologram teknolojisi, Voxon'la birlikte artık evlerimize gelecek.
Hologram teknolojisi hemen hemen herkesin ilgisini çeken ve son yıllarda hızla gelişen bir teknoloji.  Bir çok yerde ve amaçta kullanılan bu hologram teknolojisinin en son örneğini İspanya’da yapılan bir eylemde görmüştük. Buradan ulaşabileceğiniz haberimizde gördüğünüz üzere eylemciler eylem yerine gitmeyerek hologramlarını eylem alnına yansıtmışlar.

Aranızda Star Wars izleyen varsa, hologram teknolojisinin en çok göz önüne çıktığı filmlerden bir tanesi olduğunu iyi bilir. Özellikle Prenses Leia’ya Obi-Wan Kenobi tarafından gönderilen mesajları yansıtan R2-D2’nun kullandığı hologram teknolojisi, çoğumuzun sevdiği sahnelerden bir tanesidir. Peki, bu teknolojiyi günlük hayatımızda ne zaman kullanmaya başlayacağız? 

Voxon adındaki bir şirketin yapmış olduğu ve Indiegogo üzerinden bağış toplamaya başlayan VoxieBox adındaki bu cihaz sayesinde, R2-D2’nun yaptığı şekilde hologram teknolojisini kullanabiliyoruz.

Resimler 3D boyutlu bir şekilde yansıtan cihaz, Indiegogo üzerinden yapmış olduğu kampanyada aslında bir etkinlik bileti satıyor. Bu etkinlikle ürünü duyuracak olan şirket, seri üretim için daha sonra para toplamaya başlayacak.


Kaynak: TechCrunch
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0