Honda'nın Gelecek İçin Üretilmiş Araç Konsepti: Wander!

1
0
0
0
0
Honda'nın "Wander" adlı araç konsepti, gelecekte sahip olacağımız teknolojileri barındırmasının yanı sıra oldukça kullanışlı ve şık araçlardan oluşuyor.
Otomotiv sektöründe bulunan birçok marka, araçlarını gelişen teknolojiye göre uyarlayarak bu sektörde bir adım öne geçmeye çalışıyorlar. Otomotiv devlerinden olan Honda, sektördeki rakiplerinin önüne geçebilmek amacıyla gelecekte sahip olacağımız teknolojilerle üretilmiş olan ve günlük yaşamımızda kullanılabilecek olmasının yanı sıra son derece şık ve zarif olan "Wander" isimli araç konseptini sergilemeye hazırlanıyor.

Gelecek hafta düzenlenecek olan Tokyo Motor Show'da Wander'ı sergilemeyi düşünen Honda, bu etkinlikte bulunan katılımcıların dikkatini çekebilirse birkaç seneye bu konsept araçlarının üretimini gerçekleştirebilir. Konseptin sahip olduğu "Wander" ismi kelimenin orijinal anlamından geliyor, yani "ortalıkta dolaşmak, rahat bir şekilde gezinebilmek".

Bu konseptte bulunan ve oldukça dikkat çeken araçlardan birisi olan Wander Walker, 4 tekerlekli bir scooter. Yürüyemeyen kişiler için üretilmiş olan Wander Walker son derece gelişmiş bir kontrol paneline sahip. Kontrol panelinde bulunan navigasyon, SOS (yardım) butonu gibi özelliklerin yanı sıra Wander Walker'ın tekerlekleri, kullanıcının rahat bir şekilde manevra yapabilmesi amacıyla 90 derece dönebilir olarak üretilmiş.Konseptin bir diğer aracı olan Wander Stand ise Wander Walker'dan farklı olarak 2 kişinin kullanması amacıyla üretilmiş. Üstü kapalı olmasına rağmen kapı bölmesinin büyük bir kısmı açık olan Wander Stand'in bu tasarımından ve trafikte kullanılmaya uygun olmayan tekerlek yapısından dolayı, bu aracın büyük yapıların içerisinde kullanılması amacıyla üretildiğini söyleyebiliriz. Wander Walker'da da gördüğümüz gibi gelişmiş bir kontrol paneline sahip olan Wander Stand, kullanıcıların bu aracı kullacakları yerlere göre ayarlamalar yapabilmesini sağlıyor.Kaynak: Mashable 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0