Hoverboard'lara Bir Yasak da Amerika'dan!

0
0
0
0
0
Hoverboard'lar en popüler dönemini yaşıyor ancak yasak üstüne yasak yemeye de devam ediyorlar.
Karşımıza ilk olarak Back to the Future II filminde çıkan uçan kaykaylar, günümüzde kısmen icat edilmemiş olsa da, benzer bir ürün inanılmaz ilgi çekmekteydi; hoverboard. 

Kullanım olarak çok çabuk öğrenilen ve gündelik kullanımlar için, size son derece yardımcı olacak bir mini araç olan hoverboard'lar, o kadar beğenilmiş durumdaki, şimdiden ciddi rakamlarla satılmış ve kullanılmaya başlanmış durumda. Hatta hoverboard'ların kullanımı öyle artmış ki, anlaşılan New York şehri sakinleri, bu artıştan bıkmış, usanmış.New York Polis Departmanı tarafından doğrulanan bilgiye göre, artık sokaklarda, işlek caddelerde hoverboard kullanımı yasaklandı böylece bir süre önce Londra'da yasaklanan hoverboard, ikinci kesiğini yine önemli bir şehirden yemiş oldu. Hoverboard'un yasaklanmasının arkasındaki sebep ise Londra'dakiyle aynı; sokaklarda ve özellikle kaldırımlarda yayalara verilen rahatsızlık.Hoverboard'a gelen yasak, şehir içinde geçerli. Çoğu insanın markete, okula hatta işe giderken hoverboard'ları kullanması, bir ulaşım aracı muamelesi görmesine ve Amerika'daki yasalar gereği motorlu araç sınıfına dahil edilmesine sebep oluyor. Bu nedenle şehir içinde birisi hoverboard kullanırsa, bildiğiniz polisler tarafından ''çek sağa'' uyarısı alacak. Bunun sonucu olarak da hoverboard'un dahil olduğu sınıfa göre (özellikleri ele alınarak) ortalama 500 dolar civarı bir ceza kesilecek.

Tabii bu durum özellikle New York şehri sakinlerini kızdırmış durumda. Çünkü ülkenin bir diğer ucu Kaliforniya'da hoverboard'ların, bisiklet ve scooter'ların sahip olduğu bütün haklara tabii tutulması yönünde karar alındı. Bakalım hoverboard'un yasak yiyeceği yeni şehir neresi olacak?  

Bu arada bizim ülkemizde herhangi bir yasak söz konusu değil, o yüzden rahatlıkla kullanabilirsiniz. En azından biz öyle yapıyoruz.
 

Kaynak:: NYDailyNews
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0