HP'nin 5 Yıl Önce Tasarlanan Minimalist Logosu İlk Kez Bir Üründe Kullanıldı!

2
1
0
0
0
Amerikalı teknoloji devi Hewlett-Packard, 2011 yılında ortaya çıkan minimalist logoyu ilk kez bir üründe kullandı. Yeni HP logosuyla gelen cihaza birlikte göz atalım...
Amerikalı teknoloji devi HP, 5 yıl önce tasarlanan minimalist logosunu ilk kez bir üründe kullandı. Marka iletişimi alanında uzun yıllardır Moving Brands ile çalışan şirketin yeni minimalist logosu ilk kez 2011 yılında ortaya çıkmıştı. Marka yeniden tasarımı projesi kapsamında ortaya çıkan logo, projenin iptal edilmesinden sonra herhangi bir üründe ya da ortamda kullanılmamıştı.

 Dünyanın En İnce Bilgisayarı HP Spectre Tanıtıldı!

 

 Minimalist Logonun Zamanı Geldi!

Açıkçası, ilk çıktığı dönemde de tartışılan logonun günümüzde göze daha hoş göründüğünü söyleyebilirim. Özellikle, mobil işletim sistemleri ve mobil uygulama arayüzlerinde başlayan düz tasarım anlayışı, daha sade tasarımları artık daha kolay kabullenmemizi sağlıyor. iOS 6'dan iOS 7'ye ilk geçildiği dönemdeki tartışmaları hatırlayanlarınız varsa bana mutlaka hak verecektir. Herkesin gözünün alıştığı detaylı bir tasarım çizgisinden oldukça sade ve düz bir çizgiye kayılmış ve bu değişiklik diğer tüm uygulamaları ve işletim sistemlerini etkilemişti. "Bu konunun HP'nin logosuyla ne ilgisi var demeyin" aksine tüm bunlar birbirleriyle bir şekilde ilişkili konular. 2010'ların "düz tasarım" tarzını yansıtması açısından 2011 yılı erken olabilir ancak 2016 uygun olacaktır. Çünkü aradan geçen 5 yılda bu tarz kendini benimsetti.

 Yeni Logo Hangi Cihazda Kullanılıyor?

HP de "yeni logonun zamanı geldi" diye düşünmüş olacak ki, minimalist logosunu 5 yıl beklettikten sonra ilk kez bir üründe kullanıyor. Şirketin üst sınıf dizüstü bilgisayarı Spectre serisinin yeni modelleri, minimalist logo ile geliyor. 13.3 inç ekran büyüklüğüne sahip yeni Spectre serisi 10.4 mm kalınlığı ile "dünyanın en ince dizüstü bilgisayarı" ünvanını da kazanıyor. Apple'ın yeni Macbook serisine cevap niteliği taşıyan yeni HP Spectre serisinin detaylarını buradaki haberimizde bulabilirsiniz.
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0