HTC, 29 Eylül’de Yeni Bir Lansman Gerçekleştirebilecek mi?

0
0
0
0
0
Teknoloji dünyasının belki de en hırpalanmış ve aradığını bulamamış şirketi olan HTC, 29 Eylül tarihinde bir lansman düzenleyeceğine dair Çin’in sosyal medya platformu Weibo’dan bir ileti paylaştı.
Unutmamak gerekir ki; firma daha önce de 6 Eylül’de bir lansman düzenleyeceğini yine Weibo’dan bir paylaşımla duyurmuştu; lakin 6 Eylül’ü geçtik ve HTC herhangi bir etkinlik düzenlemedi. Bu nedenle bu duyuruyu ne kadar dikkate almamız gerektiğini bilmiyoruz.

HTC’nin CEO’su Cher Wang ise Haziran ayında, Kasım ayı itibarı ile kendilerini kurtaracak ve yeniden yükselişe sokacak bir telefon piyasaya süreceklerini belirtmiş, bunun üzerine tüm tasarım meraklılarını fake olarak adlandırdığı tasarımları yaratmaya itmişti.

Her ne kadar kaynaklar herhangi bir açıklama yapmamış olsa da HTC’nin hala söylenti halinde dolanan bu yeni telefonunun Aero ya da A9 adıyla anılacağı, 5.2 inçlik QHD bir ekrana sahip olacağı, 10 çekirdekli Helio X20 işlemci çipi bulunduracağı ve 4 GB RAM ile 3500 mAh bataryaya sahip olacağı söyleniyor.
Diğer taraftan bu tarihin HTC’nin Japonya’da Mayıs ayında piyasaya çıkan J Butterfly modelinin lansmanına ait olduğu ve lansmanın ardından küresel pazara gireceği de söylentiler arasında yer alırken 2012’de çıkan Butterfly modellerinin Amerika’da pazara girmediği, ayrıca paylaşılan görselin Geleneksel Çince olduğu, bu nedenle de spesifik olarak Japonya odağında bir lansman olamayacağı söyleniyor. (mantıklı)

HTC’nin One M8 modeli çıktığı yılın en iyi cihazlarından biri (bence en iyisi) idi, bu telefonun ardından çok büyük beklentilerle çıkan M9, ne piyasada, ne de yorumcular arasında beklenen ilgiyi uyandıramadı ki; bir de bu gibi talihsiz ya da bilinçsiz ve sorumsuz haberler gelince Kore merkezli teknoloji devinin nasıl dev haline geldiğini merak etmeden duramıyor insan.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0