HTC Asus'a Satılmayı Düşünmüyor

0
0
0
0
0
HTC Asus'a Satılmayı Düşünmüyor
Birkaç gün önce ortaya çıkan dedikodulara göre Tayvan merkezli donanım devi Asus, akıllı telefon pazarının hatrı sayılır isimlerinden HTC’yi satın alacağı söylenmeye başlamıştı. Konu ile ilgili bir iki gün sonra sessizliğini bozan taraflar dedikodulara dayanamayıp açıklamada bulundu.
Asus yöneticilerinden Jonney Shih, firmanın Cuma günü gerçekleştirilen hissedarlar toplantısında HTC’yi satın almak gibi bir düşünceleri olmadığını dile getirdi. Asus’un açık bir şekilde hiçbir resmi girişimi ya da düşüncesi olmadığını açıklayan Shih, söylentilerin bile HTC’nin kendi önerilerini düşünmesine yettiğini dile getirdi.

HTC kanadından yapılan bir basın açıklamasında ise “Çıkan haberleri şiddetle reddediyoruz. Asusteck ile satın almaya dair hiçbir temasımız olmadı. Uluslararası bir marka olarak HTC, dünya standartlarında, yenilikçi akıllı cihazlarını üretmeye devam edecek” denildi.

HTC, Android pazarındaki en iyi cihazlarından bazılarını üretiyor olsa da (HTC One M8 ve bu yılki M9 gibi) firmanın pazar payı ve kar oranları birkaç yıldır düşüyor ve pazarı takip eden analizciler bu gidişatın da çok yakın bir zamanda düzelmeyeceğini ön görüyor.

Bu yıl radikal adımlar atan ve Peter Chou yerine yönetim koltuğunu devralan Cher Wang’ın liderliğinde yeni ürün kulvarlarında da yarışmaya başlayan HTC, sanal gerçeklik gözlüğü ve kamera gibi yeni cihazları da üretim bandına almaya hazırlanıyor; ancak ürünlerinin yüksek standartlardaki kalitesine rağmen Samsung ve Huawei gibi firmaların pazar payı olarak gerisinde kalıyor.

HTC’nin yanı sıra bilgisayar konusunda hala sektörün en büyük pazar paylarından birine sahip olan; ancak mobil dünyada çok büyük bir şöhreti olmayan Asus için HTC ile bir araya gelmek bir seçenek olabilirdi. Bilgisayar dünyasının en büyük markalarından biri olan Lenovo’nun geçtiğimiz yıl akıllı telefon satışının bilgisayarlarını geride bıraktığı düşünüldüğünde Asus’un da bir çözüm üretmesi gerektiği söyleniyor. (Arkadaş elbet birilerinin ürünü az satılacak, herkes çok satarsa olmaz ki bu iş! Asus da bilgisayardan kazandığını bilgisayara yatırsın)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0