• Anasayfa
  • Sektörel
  • Ultra Hızlı Tren Olacak Olan Hyperloop, Yeni CEO'su İle 2016'da Testlere Başlıyor

Ultra Hızlı Tren Olacak Olan Hyperloop, Yeni CEO'su İle 2016'da Testlere Başlıyor

1
0
0
0
0
"Ultra Hızlı Tren" olarak lanse edebileceğimiz Hyperloop teknolojisi için kurulan Hyperloop Technologies firması CEO'suna kavuşarak 2016'da testlere başlayacak.
Sizlere birkaç kere duyurduğumuz Hyperloop teknolojisi geleceğin ultra hızlı trenlerine verilen ad olarak dikkat çekmekte. Tüp şeklinde döşenecek boru hatları ile yapılacak hızlı ulaşımda yaklaşık 6 saat süren bir yolculuk iki buçuk saate kadar indirilebilecek. Bu teknolojinin fikir babası olan SpaceX ve Tesla'nın kurucusu Elon Musk, kendi uzay firması SpaceX ile bu projenin en büyük destekçilerinden biri.

Herhangi bir gaz, benzin salınımı olmaması sebebiyle Musk'tan alıştığımız doğaya %100 duyarlı olacak olan bu projede Hyperloop treninin arkasında yer alacak güçkü pervaneler vasıtasıyla oluşacak itme kuvveti ile trenler hareket edecek. Önünde hiçbir engel olmaması sebebiyle büyük hızlara çıkabilecek olan bu trenler de hep kıtalararası seyehat için de alternatif bir taşımacılık türü olacak.Bu uğraşlar için kurulan Hyperloop Technologies şirketi de eski Cisco CEO'su olan Rob Lloyd'un getirilmesiyle tam manasında bir şirket oldu. Ar-Ge işlemlerin devam ettiği firma 2016 yılında Hyperloop testlerine başlamayı amaçlıyor. Hali hazırda Los Angeles'ta devam eden geliştirmeler sonrasında ilk açılması planlanan hat olan New York - Los Angeles hattı 2.5 saatlik bir sürede tamamlanmış olacak.

Anlamanız için bu iki şehir arasındaki mesafenin 4.490km olduğunu ve uçakla 6 saatte gidildiğini belirtirsem daha anlaşılır olacaktır.Böylesine hızlı bir trende tamamen ekranla kaplı olan tavan ve yan camlarda sizlere doğa görüntüleri izletilip aynı zamanda özel koltuk vb tasarımlarla hızı ve oluşacak g kuvvetini hissetmeniz engellenecek. Ki asıl çalışma bu konuda yapılıyor. (Hıza ulaşmak kolay) Bakalım geleceğin yolculuk türü olacak olan bu Hyperloop ile ne gibi gelişmeler göreceğiz merak ediyoruz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0