Hyperloop Projesinin Yolları Çizildi

1
0
0
0
0
Tesla ve SpaceX gibi dev şirketlerin kurucusu Elon Musk tarafından ortaya atılan Hyperloop projesine UCLA üniversitesi öğrencileri tarafından güzergah belirlendi.
Dünyaca ünlü girişimci Elon Musk tarafından ortaya atılan Hyperloop; hava, kara, deniz ve demiryolu haricinde beşinci bir ulaşım aracı projesidir.

UCLA'de Suprastudio isimli master-level yani üst düzey bir grup mimarlık öğrencisi Hyperloop projesini gerçeğe bir adım daha yaklaştırdı.LosAngelas şehrini başlangıç noktası olarak kabul eden ekip NewYork'a kadar Hyperloop için yol güzergahı hazırladılar. Güzergah hazırlamanın yanı sıra, kullanılacak malzemeleri ve tünelin yapısını da detaylı olarak açıkladılar. Transcontinental Demiryolu ve Panama Kanalı gibi üst düzey mühendislik harikaları göz alınarak yapılan projede hem maliyetin hem de zamanın minimuma indirilmesi planlanıyor.

Bu hazırlanan proje sayesinde NewYork, LosAngelas arası yaklaşık yol 2 saat 45 dakika gibi kısa bir süreye inecek. Uçakla minimum 6.30 saat tutan yolculuk Hyperloop ile hem daha hızlı hem de daha konforlu yapılabilecek. Ayrıca Hyperloop yapılırsa cam ve tavanlarında sanal gerçekliği en iyi şekilde yansıtacak ekranlar kullanılacak. Bu sayede bir okyanusun altında ya da bir ormanın içinde seyahat ediyormuşsunuz hissiyatını size tattıracak.50 metropolitan bölgeyi seçen öğrenciler bu bölgeleri 9 kategoriye ayırıp, projenin gerçekleşmesi halinde kullanılacak yol haritasını da çıkarmışlar. Suprastudio öğrencileri bu projeyi okul bitirme tezi olarak okul yönetimine sunmuş. Yönetim bu kadar büyük çaplı bir projeden etkilenmiş olacak ki hazırlanan projenin belgelerini direkt olarak yayınlamış. Ey Türk Gençliği sizden de bir atraksyon bekliyoruz artık.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0