• Anasayfa
  • Sektörel
  • SpaceX'in Yapacağı Dünyanın En Hızlı Trenini Siz Tasarlayabilirsiniz!

SpaceX'in Yapacağı Dünyanın En Hızlı Trenini Siz Tasarlayabilirsiniz!

0
0
0
0
0
SpaceX'in projesi olan ve çevreye duyarlı olarak geliştirilecek dünyanın en hızlı raylı sistem teknolojisi olacak olan Hyperloop için genç yeteneklerden tasarımcı aranıyor!
Sizlere kısa bir süre önce bu haberimiz ile bahsettiğimiz Hyperloop adındaki yeni raylı sistem SpaceX tarafından geliştirilen yeni nesil bir ultra hızlı tren olacak. Özel tüpler içinde mıknatıs ve fan sistemi ile çalışacak olan Hyperloop geleceğin hızlı treni olarak gösteriliyor.

Los Angeles ve New York arasında planlanan ilk yapım o kadar hızlı bir şekilde olacak ki yaklaşık 6 buçuk saat süren uçak yolculuğu yerine bu Hyperloop vasıtasıyla 2 saat 45 dakikaya kadar inecek. Aynı zamanda herhangi bir kirlilik yaratmaması sebebiyle de doğaya duyarlı alternatif bir yolcu taşıma sistemi olacak. Yatırımını da yenilikçi ve geleceğe dair birçok projeleri olan dev firmadan alan Hyperloop, SpaceX tarafından yatırım yapılmaya başlandı bile. Fakat ilk adım olarak Hyperloop treninin tasarımı önemli bir etmen olacak. Çünkü tüm proje bu tren tasarımına göre şekillecenek.

Bu sebeple genç yeteneklerden de fikirler almak isteyen firmalar bunun için bir yarışma düzenliyor. Ödülü belli olmasa da bu yatırıma milyar dolarlar harcayacak iki firmanın işin başında olması sebebiyle oldukça yüksek bir miktar olacağını açık bir şekilde söyleyebiliriz.Buradan yapabileceğiniz başvuru için son katılım tarihi 15 Eylül. Tabii bu tasarımınızın bitmesi gereken tarih değil. Eğer SpaceX sizi bu tasarım ekibine kabul ederse 1 yıl süre ile Hyperloop tasarımınızı bu firmalar ile iletişim halinde yapacaksınız. Haziran 2016'da da SpaceX'e bitmiş halini teslim etmeniz gerekecek. Yani bizce yeterli bir zaman.

Ancak en önemli detaylardan biri ise tasarımlarınız için herhangi bir patent alma uğraşına girmemeniz gerekiyor. Zaten bu firmalar size çok iyi miktarlarda destek sağlayacaktır. Ayrıca bu firmalar halka açık projelerde uğraştıkları için tasarım sürecinde yapımlarınızın açık kaynaklı olarak paylaşılacağını da belirtmiş.Son olarak tasarımlarınız Hawthorne, California'da 1 millik özel Hyperloop güzergahında test edebilme şansınız ve eksiklerinizi bu bir yıllık süreçte kapatabilme olanağınız da olduğunu hatırlatalım.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0