IBM Çalışanlarına MacBook Dağıtacak!

0
0
0
0
0
IBM'nin çalışanları için 200.000 MacBook alacağından söz edilen bir video sızdırıldı.
Mayıs ayında belirtilene göre IBM, çalışanlarına 50.000 MacBook dağıtmayı planlıyordu. Fakat şimdi, sızdırılmış olan bir videodan anlaşılana göre IBM bu sayıyı 150.000-200.000 olarak değiştirmeyi planlıyor.

MacRumors adlı bir sitenin elinde bulunan videoda, iddia edilene göre IBM Bilişim Kurulu Başkanı Jeff Smith, meslektaşı olan Apple çalışanı Niall O'Connor ile konuyla ilgili yapılan görüşmelerinin hikayesini anlatıyor.
Bu görüşmede toplu şekilde yapılacak cihazın alımından konuşan iki bilişim kurulu başkanlarından Jeff Smith, almak istediği MacBook sayısını Apple'ın yüzünü güldürecek seviyede arttırıyor.Jeff Smith'in videodaki anlatımı: 

"Fazla miktarda bilgisayar alacağız fakat bunun olması için bilgisayarları normal fiyatının biraz altına indirmelisiniz. Siz bana bu olayın gerçekleşmesi konusunda yardım etmek istermisiniz? Çünkü siz bu işlerden iyi anlıyorsunuz. Niall: 'hayır Jeff, bunu yapamayız çünkü bu tarz bişey çok özel olurdu ve kimseye böyle özel bi durum veremeyiz. Biliyorsun işte böyle şeyler yapılmaz' dedi. Bende: 'peki sizin en fazla sayıda alımcınız kaç adet alıyor?' diye sordum, o da: 'müşterimiz bir yılda 25.000 MacBook alıyor' dedi. Bunun üzerine ben: 'Güzel... Biz 150.000 ile 200.000 arasında alım yapabiliriz' dedim. Bunu duyunca Niall: 'Jeff, bu mükemmel bi fikir. O zaman buraya geleceğiz, haftaya, sen de bütün ekibini topla ve gel' dedi. Ve işte olay böyle gerçekleşti."Jeff Smith, IBM Başkan Yardımcısı Fletcher Previn'in söylediği "çalışanlarımızın %50-%75 oranı, Lenovo'dan Apple'a geçebilirler" sözünü Apple CEO'su Tim Cook'a bildirdi. Bunun üzerine Tim Cook: "peki ya diğerleri?" diye manidar bir soru sordu.

Sızan videonun gerçekliği bilinmiyor fakat eğer video gerçekse ve IBM ile Apple anlaşabilirse, bu derecede büyük bir sayı Apple'a çok şey kazandırır.

Kaynak: AppleInsider
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0