• Anasayfa
  • Sektörel
  • IKEA'nın Kablosuz Şarj Aparatı Mobilyalarınızı Şarj Aletine Dönüştürüyor

IKEA'nın Kablosuz Şarj Aparatı Mobilyalarınızı Şarj Aletine Dönüştürüyor

0
0
0
0
0
Mobilya devi IKEA, her ne kadar elektronik sektörüne el atmamış olsa da mobilyaların daha kullanışlı olabilmesi ve işlevinin artması için elinden geleni yapıyor. Bu amaca yönelik son icadı ise mobilyaları birer şarj paneline dönüştürmek.
Akıllı ampulleri ve motorlu masaları ile teknolojiyi mobilya kavramının içinde son derece verimli kullanan firma, son olarak yeni oyuncağı olan kablosuz şarj paneli ile satın aldığınız masa lambası ya da herhangi bir eşyayı telefonunuzu kablosuz olarak şarj edebilecek bir platforma dönüştürüyor.

Şu an için dahili olarak Riggad modeli bir masa lambasında dahili olarak bulunan şarj panelini isterseniz ayrı olarak da Nordmärke triple charging pad ismi ile bulabiliyorsunuz ve dilediğiniz eşya ile kullanabiliyorsunuz.

Buraya kadar sorunsuz görünen şarj panelinin çalışabilmesi için telefonunuzun Qi sertifikalı kablosuz şarj teknolojisine sahip olması gerekiyor ki IKEA bu sertifikaya sahip olan cihazların bir listesini de sunmuş durumda.

Eğer telefonunuzun Qi sertifikası yoksa bu durumu da çözen IKEA, iPhone ya da Galaxy S6 gibi Qi sertifikalı kablosuz şarj sistemi bulundurmayan cihazlar için bir kılıf üretmiş ve bu kılıf sayesinde telefonunuzun sanki Qi sertifikası varmış gibi IKEA’nın şarj paneli ile şarj olabilmesini sağlamış.

Kablosuz şarjın temelleri elektriğin babası Nicola Tesla’nın deneylerine ve projelerine dayanıyor. Her ne kadar onun hayal ettiği gibi kablolardan arınmış ve tüm gezegene kablosuz enerji sağlamış olmamıza bir süre daha var gibi görünse de IKEA gibi “evimizin her şeyi” bir ismin de bu alanda hamle yapması yakında “evimizin her şeyinin” telefonumuzu şarj etmede kullanılabileceğinin sinyalini veriyor. (ekmek tahtası ya da yatağınızın telefonunuzu şarj ettiğini düşünün)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0