İki Teknoloji Sitesine Toplam 42 Milyon Dolar Yatırım

0
0
0
0
0
İki Teknoloji Sitesine Toplam 42 Milyon Dolar Yatırım
​Teknoloji dünyasındaki gelişmelere yön veren iki büyük web sitesi Mashable ve Business Insider, toplamda 42 milyon dolarlık yatırım aldıklarını açıkladılar.
Teknoloji dünyasındaki gelişmelere yön veren iki büyük web sitesi Mashable ve Business Insider, toplamda 42 milyon dolarlık yatırım aldıklarını açıkladılar.

New York merkezli Mashable’dan yapılan açıklamada Time Warner Investments liderliğindeki yatırımla şirket, stratejik büyüme alanlarına odaklanacak. 18 milyon dolarlık yatırım alan ve 100 kadar yeni çalışanı işe alacağını belirten Mashable, video portalına ağırlık verecek. Ayrıca dijital medya içeriği döngüsünü izleyip tahminlerde bulunan Velocity teknolojisini geliştirmeye devam edecek.

Mashable, 2014 yılında gelirlerini de yüzde 45 gibi önemli bir oranda arttırdığını açıkladı. Aylık tekil ziyaretçisi sayısını da yüzde 40 oranında arttıran Mashable’nın 42 milyon tekil ziyaretçisi var. Bunun dışında tüm sosyal medya platformlardaki takipçi sayısı yüzde 60 oranında artarak 21 milyona çıkmış.WSJ’nin haberine göre Business Insider, 25 milyon dolarlık bir yatırım alıyor. Mashable gibi video üretimine daha çok odaklanacak olan Business Insider, yeni yatırımı iş gücü ve büyüme gibi teknik alanlarda kullanacak. ComScore’un verdiği bilgiye göre Business Insider, Aralık 2014’te trafiğini bir yıl öncesine göre yüzde 55 arttırarak aylık tekil ziyaretçi sayısını 35.4 milyona çıkarmış.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0