Instagram’a 30 Saniyelik Reklam Videoları Geliyor

0
0
0
0
0
Instagram’a 30 Saniyelik Reklam Videoları Geliyor
Instagram kısa bir süre önce bazı değişiklikler planladığını ve yakın zaman içinde daha geniş bir kitleye hitap eder hale geleceğinin sinyallerini vermişti ki; bu durum beklediğimiz gibi önce reklamlardan başladı.
Daha önceki 15 saniye sınırı olan reklam videolarını 30 saniyeye çıkartan Instagram, kare formatındaki video zorunluluğunu da kaldırarak kendisine para kazandırırken kullanıcı deneyimini artıracak olan reklamların çeşitliliğini ve formatını daha yaygın hale getirecek.

Bu yeniliklerin yanı sıra reklam ağını daha geniş bir kitleye açacak olan Instagram, artık daha fazla kuruluşa reklam alanı satabilecek ve daha küçük firmalar da Instagram’ın reklam ağından faydalanabilecek.

Yeni reklam uygulamaları şu anda İtalya, İspanya, Güney Kore, Hindistan ve Meksika olmak üzere bazı ülkelerde kullanılabilir hale geldi ve 30 Eylül’den itibaren daha geniş bir coğrafya Instagram’ın yeni reklamlarını görüntüleyebilir hale gelecek.

Ayrıca özel ürünler olarak tabir ettikleri ürün lansmanları ve film fragmanları için kullanılması planlanan Marquee isimli bir sistem ile daha fazla marka bilinirliliği yaratmayı planlayan Instagram, Facebook’un sahip olduğu reklam altyapısını kendi yararına da kullanmaya başladı sonunda ki; Facebook, kendi bünyesine kattığı platformdan yakında kar etmeye de başlayacak gibi görünüyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0