İnternet Kullanan İnsanların Yarısı Facebook’a Giriyor

0
0
0
0
0
İnternet Kullanan İnsanların Yarısı Facebook’a Giriyor
7.3 milyar nüfuslu dünyada tahmini olarak 3 milyar kişinin internet erişiminin olduğu düşünülüyor. Bu 3 milyar kişinin yarısı da bir Facebook profili sahibi.
Kullanıcı sayısı Haziran sonunda açıklanan son 3 aylık dönemde yüzde 13 artarak 1,49 milyar kişiye ulaştığını belirtti.

Bu kullanıcıların yüzde 65’inin günde en az bir kere hesaplarına giriş yaptığı belirtilirken kullanıcı sayısındaki bu artışın şirket gelirlerine yılın ikinci çeyreğinde yüzde 39’luk bir yükselme olarak yansıdığı dile getirilirken kar artışı ile birlikte şirket kazancının 4.04 milyar Dolar’a çıktığı belirtildi.

Bu gelirin yüzde 75’ten daha fazlasının mobil reklam geliri olduğu dikkat çekerken Amerika’da insanların cep telefonları ile geçirdiği her 5 dakikanın bir dakikadan fazlasını Facebook’ta geçirdiği belirtildi.

Bu istatistiklerin kaynağı olan Forrester Danışmanlık’tan Erna Alfren Liousas, Facebook’un gelirini artırırken uzun vadede karlılığını sürdürmek için harcamalarını da artırdığını dile getirerek şirketin yatırım masraflarının da yüzde 82 artarak 2.8 milyar Dolar’a yükseldiğini belirtti.

Harcamaların artması ile birlikte net geliri yüzde 9.1 oranla 719 milyon Dolar’a gerileyen Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, sitenin hatalarını azaltacak olan Teksas’ta yapılmakta olan veri merkezi gibi yatırımlara yapılan harcamaların artırıldığını dile getirdi.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0