Iron Man'in Lazer Fırlatan Eldiveni Gerçek Oldu

3
2
0
0
0
Iron Man'in metal giysisine entegre edilmiş olan eldiveni gerçek hayata uyarlandı ve bu eldiveni geliştiren kişi, lazer atışı yapabiliyor.
Hatırlar mısınız bilmiyorum ama, Avengers’ın vazgeçilmezlerinden olan Iron Man’in 2. filminde Tony Stark, metal elbisesinin eldiveninden lazer ile etrafındaki robotlara ateş ederek çoğunu kızartmıştı. Bu olay olurken ortaya çıkan görüntü ve ses gerçektende etkileyiciydi.

Görünüşe göre siber silah yapmayı hobi edinmiş olan Patrick Priebe, büyük bir Iron Man hayranı olarak bu metal eldiveni baştan yaratmaya karar vermiş.

Uzun bir çalışma sonucunda ortaya çıkan eldiven, aslında oldukça etkileyici. Lazer silahı ve Iron Man’in uçmasını sağlayan roket fırlatıcısıyla birlikte lazeri de barındıran eldiven, gerçektende çalışıyor. Eldiven sayesinde avcumuzdan çıkan lazerle etrafımızdaki objeleri yakabiliyoruz. Tabii ki de Iron Man kadar etkili değil.800-mW kırmızı lazer ve 3,000-mW mavi lazer (etrafı yaktığımız laserin kapasitesi) kullanılan eldiven, istenirse gerçektende ciddi zararlar verebileceğimiz boyutlara taşınabilir. Tabii ki bunların hepsi sadece hobi için.Ayrıca eldivenden mavi lazeri ışınını fırlatmadan önce aynı filmdeki gibi şarj olma ses efekti verilmiş.

Ayrıca kırmızı lazerin olduğu yerden metal plaka fırlatmak için farklı bir eklenti konulmuş. 

 
Daha önce de Iron Man olmak adına neler yapabilceğimizi hesapladığımız bir yazı paylaşmıştık. O yazıya da buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: UberGizmo
3
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
2
0
0
0