• Anasayfa
  • Sektörel
  • Star Wars Hayranlığında Son Nokta! İsmini ''Darth Vader'' Olarak Değiştiren Adam

Star Wars Hayranlığında Son Nokta! İsmini ''Darth Vader'' Olarak Değiştiren Adam

0
0
0
0
0
Çoğumuz iyi bir Star Wars hayranı olduğunu düşünür. Ancak New York'ta bulunan bir adam, bu konuda çıtayı baya baya bir yükseltmiş.
Sinema tarihinin en başarılı serilerinden biri olan, hatta artık kültlerin kültü konumuna gelen Star Wars serisini artık bilmeyen, hatta izlemeyen yoktur. Serinin hiçbir filmini izlemeyen biri bile karakterler ve hikaye hakkında mutlaka bir bilgiye sahiptir.

Yani uzun lafın kısası, Star Wars'un dünya genelindeki başarısı ortada. Ancak, seriye ve beraberinde karakterlere olan sevgi, bazen aşırıya kaçabiliyor. Bunun son örneği ise Amerika'dan gelmekte.New York'ta yaşayan ve Deniz Kuvvetlerinden emekli olduktan sonra bir spor salonu işleten 43 yaşındaki Eric Welch, hayatını tamamen değiştirecek bir karara imza attı.

Star Wars serisinin hayranı olan ve taşıdığı liderlik özellikleri ile kendine rol model olarak Darth Vader'ı seçen Welch, mahkeme kararı ile ismini resmi olarak Darth Vader yaptırmış. 2002 yılında lösemi tehşisi konan, sonrasında ile iradeli bir tutum sergileyerek hastalığı yenen Welch, bu süreçte özellikle tutumluluk bağlamında hep Darth Vader'ı örnek almış.
 

İsmini değiştiren Welch'in artık banka kartlarından ehliyetine kadar çeşitli resmi şeylerde adı Darth Vader olarak geçmekte.

Kaynak: FoxNews
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0