• Anasayfa
  • Sektörel
  • İsteyen Herkesin Çizim Yapabilmesini Sağlayan, Otomatik Çizim Spreyi!

İsteyen Herkesin Çizim Yapabilmesini Sağlayan, Otomatik Çizim Spreyi!

1
0
0
0
0
İsteyen Herkesin Çizim Yapabilmesini Sağlayan, Otomatik Çizim Spreyi!
Yazılım uzmanları, otomatik olarak çizim yapabilen bir sprey ürettiler.
Günümüzde, ev ve iş yerlerinin duvarlarına resimleri veya fotoğrafları çizmek, bu mekanları çizilen şeylerle süslemek oldukça popüler. Çok büyük kitlelere ulaşan bu akımın daha da kolay bir hal alması için çalışan Wojciech Jarosz, her fotoğrafın ve resmin çizilebilmesi için kodlar kullanan yeni bir sprey sistemi geliştirdi.

Bu sprey sistemi, nerede olduğunu bilmesini sağlayan yazılımlar ve donanımlar sayesinde çalışıyor. Sistemin sizden bağımsız bir şekilde, kendi kendine duvarınızı boyadığını söyleyemeyiz, çünkü sizin de onu doğru konumlara yönlendirmeniz gerekiyor ancak yapmanız gereken her şey bununla sınırlı. Spreyin çalışma prensibi QR koduna dayanıyor. Spreyin sisteminde bulunan QR kodu okuyucusu, nerelerin boyanması gerektiğine cihaza iletiyor ve sprey sadece bu konumlarda bulunduğu sırada boyama yapıyor.
 

Eğer seçtiğiniz görselde birden fazla renk bulunuyorsa ve boyamanız gereken yerler birbirinden farklıysa, o zaman yapmanız gereken tek şey spreyleri değiştirmek. Örneğin videoda gördüğünüz kaplan görselinin sadece turuncu yerler boyanıyor. Kullanıcı kişi, turuncu yerleri tamamladıktan sonra siyah spreyi cihaza yerleştirirse ve QR kodundaki siyah alanları işaretlerse, kaplanın siyah çizgilerini de çizmeye başlayabilir.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0