• Anasayfa
  • Sektörel
  • İsviçreli Televizyon Kanalı Tüm Kameralarını iPhone 6 ile Değiştirdi

İsviçreli Televizyon Kanalı Tüm Kameralarını iPhone 6 ile Değiştirdi

0
0
0
0
0
iPhone'ların yapabildiği pek çok şey mevcut. Son olarak bunlara televizyon kamerası özelliği de eklenmiş durumda.
Piyasada en iyi kameraya sahip olan telefonlar listesinde iPhone zirvede midir değil midir orası tartışılır, ancak belli ki televizyon yayını yapabilmek için ihtiyacınızı fazlasıyla karşılıyor. İsviçre'de bulunan yerel bir televizyon kanalı, standart TV kameralarının hepsini iPhone 6 ile değiştirdi.

Léman Bleu adlı kanal, aldığı radikal karar ile sahip olduğu tüm kameraları iPhone 6 kitleri ile değiştirdi. Bu kitler sayesinde, özellikle sokakta ya da olay yerinde olan muhabirler kendilerini çekerek haber kaydı yapabilecek ya da duruma göre canlı yayına bağlanacak.''Yaptığımız şey işimizi hem pratik hem de maliyet olarak oldukça uygun bir hale getirecek'' açıklamasında bulunan haber müdürü Laurent Keller, aslında bu tarz telefonlu kitleri kullanarak yayın yapanların bir tek kendileri olmadıklarını da dile getirdi. Keller'in dediğine göre hali hazırda özellikle İskandinav bölgesinde çoğu muhabir canlı yayınları iPhone vb. telefonlar kullanarak gerçekleştirmekteymiş. Ancak yine de Léman Bleu'nun yaptığı tarzda köklü bir değişim yapan kanal henüz bulunmuyor.

Yeni sistem sayesinde iPhone kameraların her türlü ortamda ve mekanda canlı yayın yapmayı mümkün kıldığını dile getiren Keller, bu sayede muhabirlerin çok daha aktif olacağını ve paylaşım imkanlarının çok daha fazla gelişeceğini sözlerine ekledi. 

Pek çok alanda karşımıza farklı kullanım şekilleri ile çıkan mobil cihazlar, şimdi de doğrudan televizyon sektörüne adım atmış durumda. Bakalım daha ne tür radikal değişiklikler göreceğiz?

Kaynak: Petapixel 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0