İzmir Yaratıcılığını Konuşturacak: 'Sen de Yap' Etkinliğinde Herkes Kendi Ürününü Ortaya Çıkaracak!

0
0
0
0
0
Maker hareketi girişimi olan 'Sen de Yap' etkinliği 2. kez İzmir'e geliyor.  Ege Üniversitesi kampüsünde düzenlenecek organizasyon katılımcılara teknoloji yardımıyla kendi ürünlerini yaratma fırsatı sunacak. Eğer 'ben de yapabilirim' diyorsanız, ilginizi çekebilecek atölyelere mutlaka göz atın...
Bir şey mi yapıyorsun? Ne olduğunun bir önemi yok; aklını, yeteneğini, teknolojiyi kullanarak bir şeyler mi üretiyorsun? O zaman sen de “yapıcılar”dansın demektir! “Maker” olmak için özel bir eğitime, önemli bir başarıya veya sana başkaları tarafından verilecek bir ünvana ihtiyacın yok. Kendine “maker” diyen herkes bir “maker” olarak kabul edilir.

 Herkese Açık, Herkese Fırsat Sunuyor!

Haberimize konu olan bu önemli organizasyon da kendine “maker” diyen herkese yönelik. Webtekno olarak bizim de sponsorlarından biri olduğumuz organizasyon EÜ EBİLTEM-TTO, Habitat Derneği, SAMSUNG ve ideEge.TGB işbirliğiyle düzenleniyor ve teknoloji yardımıyla birşeyler üretmek isteyen herkese büyük bir fırsat sunuyor.

 Ücretsiz Atölyelerde Neler Var?

6-7 Mayıs 2016 tarihlerinde Ege Üniversitesi kampüsünde düzenlenecek organizasyonda 25 ayrı maker atölyesi, söyleşiler ve açık hava etkinlikleri gerçekleştirilecek. Atölyelerde neler yok ki? Samsung Gear VR içerik üretme atölyesinden Raspberry Pi atölyesine, İnteraktif Yayıncılık atölyesinden 3D Yazıcı atölyesine kadar birçok başlıkta üretimler gerçekleştirilecek. Atölye çalışmalarına ve diğer tüm etkinliklere katılmak ücretsiz. Eğer “ben de bir yapıcıyım” diyorsan durma, bu sayfadan etkinlik programını öğren, kayıt ol ve maker hareketine katıl!

Sen de Yap İzmir - 2015 yılı etkinliğinde neler oldu?
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0