James Bond, Yeni Filmi Spectre'de Xperia Z5 Kullanacak

0
0
0
0
0
James Bond, yeni filminde birkez daha Xperia'sına kavuşacağa benziyor.
Yılın merakla beklenen filmlerinden biri de şüphesiz efsane ajanımızın James Bond'un yeni filmi Spectre. 6 Kasım tarihinde vizyona girecek film, 2000'li yıllardan sonra sinemada tekrar atağa kalkan James Bond'un en teknolojik filmlerinden biri olacak.

James Bond film serilerinde, 007 ile özdeşleşen pek çok unsur bulunmakta. Genelde her filmde özel bir Bond arabası, Bond kızı, Bond saati gibi şeyler olmakta. Tabi James Bond'un ünü ve şanı bu denli büyük olunca, sponsorlar da birbirleriyle amansız bir yarışa giriyor. Bu sponsorlardan biri de Sony.
 

Gerçi Sony'nin durumu biraz daha farklı. Bond'un bir önceki filmi olan Skyfall'da, filmin dev sponsorlarından biri de Sony'di. O filmde ajanımız, sık sık Sony'nin o dönem gözde telefonlarından Xperia T'yi kullanmış, Sony de kendi reklam filmlerinde Bond'a geniş yer vermişti. Ancak bir süre önce, başrol oyuncusu Daniel Craig ve yönetmen Sam Mendes'in Sony cihazlarını daha fazla kullanmak istemediği haberleri çıkmış, hatta Samsung'un dudak uçuklatan bir teklifte bulunduğu söylenmişti.

Şimdi ise gelen haberler ve bu haberler doğrultusunda sızdıran görsel, Sony ile James Bond cephesinin tekrardan barış ilan ettiğinin bir göstergesi. Xperia Z3+ (Xperia Z4) ile beklediğini bulamayan Sony, şansını Xperia Z5 ile deneyecek. Diğer Xperia'lara göre yine her zamanki gibi ''daha iddialı'' gelmek isteyen Sony, işin içine reklamı da koyarak ürününü satma amacında. Çünkü Xperia T zamanında yapılan Skyfall reklamı ciddi anlamda satış rakamlarını etkilemişti.
 

Xperia Blog'un haberine göre, Xperia Z3+ ile beklediği başarıyı yakalayamayan Sony, Spectre filminde daha önceden reklamının yapılmasını istediği Z4'ün yerine Z5'i kullanma kararı aldı. Bond tarafı da bu karara ''okey'' dedi. Bugün bazı tanıtım görselleri sızan Xperia Z5'in bu görsellerinde ''Made for Bond (Bond için yapıldı)'' ibaresinin bulunması, Spectre filminde ajanımızın elinde Z5 göreceğimizin bir nevi habercisi oluyor.

Eğer haber doğru ise, yani Spectre filminde Xperia Z5 kullanılacak ise, her iki taraf açısından da yerinde bir hamle olacağı görüşündeyim. Zira Xperia Z5 için beklenen çıkış tarihi Eylül ayının sonu. Z5'in Eylül sonunda ilk olarak Japonya'da piyasaya sürülmesi, sonrasında ise diğer bölgelere yayılması bekleniyor. Yani Xperia dünya pazarına yeni yeni giriş yaptığı dönemlerde, Spectre de vizyondaki yerini almış olacak ( 6 Kasım). Bu sebeple Sony, tıpkı Xperia T'de olduğu gibi Z5'te de iyi bir satış rakamına ulaşabilir.

Kaynak: Xperia Blog
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0