Japonya, Amerika'nın Robot Düellosu Teklifini Kabul Etti

2
0
0
0
0
Sonunda hayallerimiz gerçekleşiyor. Ağız tadıyla bir robot savaşı görmemiz yakındır.
Amerikan Kadın Futbol Takımı dün Japonya'yı finalde yenerek Dünya Kupası'nı kazanmayı başardı. Ancak bu durum, iki teknoloji devi ülke arasındaki ''savaşı'' bitirmiş değil.

Japon şirket Suidobahsi Heavy Industry, ürettiği devasa (hatta bildiğin transformers gibi) robotlar ile meşhur olmuş bir şirket. Tıpkı Japon şirketin benzeri olan Amerikan merkezli bir bir diğer şirket MegaBots ise, kafayı bu aralar Japon rakibine takmış durumda. Tıpkı Japon şirket gini devasa robotlar yapan ve bu konuda oldukça iddialı olan MegaBots, bu iddiasını bir adım daha ileri götürerek Japon firmaya meydan okumuştu. Japon firma bu meydan okumayı YouTube'da paylaşılan bir gönderi ile kabul etti. 

Düellonun çıkış noktası, yazının da başında belirttiğimiz gibi Amerika - Japonya arasında oynanan Dünya Kupası Final Maçı ile alakalı. Maçı Amerika alınca, Suidobashi CEO'su Kogoro Kurata, YouTube'da yaptığı bir yorum ile hem Amerika'ya, hem de Amerikan rakiplerine eğlenceli bir şekilde bulaşmıştı.MegaBots'tan ise cevap gecikmedi. 2 Temmuz'da şirket, Japon rakibine resmen dev robot savaşında meydan okudu. İkili arasında yapılacak robot savaşında MegaBots'u Mark 2 isimli robot, Suidobashi'yi ise Kuratas isimli robot temsil edecek. Robotlardan Mark 2 altı, Kuratas ise 4.5 ton ağırlığında. İki robotun da özellikleri birbirlerine yakın.

Bakalım bu iki devin robotlarının düellosu nasıl olacak? Bu arada Kurata'nın MegaBots'un meydan okumasını kabul ettiği YouTube videosu da şu şekilde;
 
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0