Japonya'da Parmak İzi Nakit Para Yerine Geçecek!

1
0
0
0
0
Japonya, 2020 Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları için gelecek turistlerin kredi kartı ve nakit taşımalarını ortadan kaldıracak teknoloji üzerine çalışıyor.
Bildiğiniz gibi akıllı telefonlara gelen mobil ödeme sistemleriyle beraber özellikle Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa'da yaygın olarak kullanılan bu teknoloji sayesinde akıllı telefon sahipleri kredi kartı ve nakit taşımamaya başladı.

Bu konuyu daha da geliştirerek telefona bile gerek duyulmayabak bir teknoloji üzerinde çalışan Japonya, 2020 Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'nda sadece parmak izi ile ödeme sistemine geçecek. Yani nakit, kredi kartı ya da mobil ödeme yerine sadece parmak izinizi okutarak ödeme yapabilceksiniz.Özellikle 2020 Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'nda gelecek olan yoğun turist topluluğuna kolaylık amacıyla kullanılacak olan bu sistemde aynı zamanda suç işlemelerinin de önüne geçileceği vurgulanmış. 

Testler, Tokyo'daki popüler hediyelik eşya mağazaları, restoranlar, oteller ve birçok iş yeri dahil olmak üzere toplamda 300'den fazla mekanda kullanılacak. Yani teknik olarak sizin kredi kartı ve banka bilgileriniz Japonların geliştireceği sistemde saklanarak kolaylıkla alışveriş yapılabilmeniz sağlanacak. Bakalım bu sistem 2020'ye geldiğimizde ne kadar başarılı olacak.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0