• Anasayfa
  • Sektörel
  • Japonya ile Yapılacak Dövüşte Amerika'yı Temsil Eden MegaBot Mk. II CES 2016'ya Katıldı!

Japonya ile Yapılacak Dövüşte Amerika'yı Temsil Eden MegaBot Mk. II CES 2016'ya Katıldı!

1
0
0
0
0
CES 2016'ya katılanlar arasında boy göstermek amacıyla uzun bir mesafe katetmiş olan MegaBot Mk. II'de bulunuyordu.
Bu sene düzenlenen CES 2016 etkinliğinin hiç olmadığı kadar eğlenceli ve dolu geçtiğini söyleyebiliriz. Etkinlikte birbiri ardına ilginç tasarımlar, üst düzey teknolojiler ve yeni buluşlar sergileniyor. Sahip olduğu fikirler, yapılar ve teknolojiler ile başımızı döndüren bu yeni cihazlar ve projeler, görünen o ki sadece insanların yanı sıra diğer "şeylerin" de dikkatini çekebiliyor.

CES 2016'ya katılım gerçekleştiren kişiler arasına bugün, MegaBot Mk. II de eklendi. MegaBot Mk. II, bundan birkaç sene önce Japonya'ya meydan okuyan Amerika'nın ürettiği robot olarak gündeme gelmişti. Etkinliğe katılan ve elinde bulunan dev toptan t-shitler fırlatan MegaBot Mk. II, etkinlikte bulunan katılımcıların dikkatini çekmeyi ve desteklerini almayı başardı.


(MegaBot Mk. II)

Japonya gibi robot konusunda son derece gelişmiş, ileri ve güçlü olan bir ülkeye meydan okuyan Amerika, robot dövüşünde kullanılacak olan robotun üretim görevini "MegaBots" adlı bir şirkete verdi. MegaBots'un ürettiği robotun ismi MegaBot Mk. II. MegaBot Mk. II, Japonya'nın dövüş teklifini kabul etmesinin ardından bir Kickstarter kampanyasında yer aldı. Bu kampanyada yaklaşık 500.000 dolar para toplamayı başaran robot, dövüş için güçlendirildi ve güçlendirilmeye devam ediliyor. Japonya için dövüşecek olan robot ise Suidobashi Heavy Industry tarafından üretilmiş, önceki robot dövüşlerinin hepsinden galip çıkan Kuratas. Kuratas, Japonya'nın robot dövüşlerinde bir numara olmasını sağlayan ve hiç mağlubiyeti bulunmayan bir robot. Son derece büyük olan ve dört bacaklı sistem ile ayakta duran şampiyon, bakalım savaşta MegaBot Mk. II'ye karşı neler yapacak.


(Kuratas)

Sizin favoriniz hangisi?

Kaynak: TheVerge 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0