Jetpack Kullanan İki Adam, Yolcu Uçağıyla Yarıştı!

1
0
0
0
0
"Jet Adamlar" olarak bilinen Yves ve Vince, jetpack'leriyle birlikte yolcu uçağıyla yarıştılar.
Gelişen teknolojiyle birlikte her geçen gün, eskiden üretilmesi konusunda kuşkulu olduğumuz bir cihazın üretildiğini görüyoruz. Çoğumuzun GTA serisinden bildiği jetpack'ler, bundan birkaç sene önce üretilmiş teknolojilerden birisi.

Elbette üretilmiş olan bu jetpackler herkesin kullanımına sunulmuyor. Bu cihazı denemek istiyorsanız profesyonel eğitiminiz ve uzun yıllar sonucunda edindiğiniz tecrübeniz olması gerek; aynı Yves Rossy ve Vince Reffet gibi.


 

Yves Rossy ve Vince Reffet, profesyonel jetpack sürücüleri. Önceden de bu tarz cihazların kullanımını gerçekleştiren fakat jetpacklerin üretimiyle birlikte bu mükemmel araçlar üzerinde yoğunlaşıp, gösteriler yapmaya başlayan ikili, yaptıkları gösterilerle "Jet Adamlar" olarak anılmaya başlamışlar. Jet Adamlar, son olarak çok tehlikeli bir gösteri yaptı. Jetpackleriyle birlikte bir A380 yolcu uçağıyla yarışan ikili, 1200 metre yükseklikte oldukça tehlikeli anlar yaşadı.İzlemesi son derece keyifli olan bu video, gösteri gerçekleştirilirken yaklaşık 1500 metrede bulunan bir helikopter tarafından çekildi. Hava akımından dolayı dev uçağın çok yakınına yaklaşamayan Jet Adamlar, çok rahat bir sürüş gibi görünse de yılların deneyimiyle bu gösteriyi başarıyla sonlandırabildiler.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0