• Anasayfa
  • Sektörel
  • John McAfee: "Teröristin iPhone Şifresini 3 Haftada Kırarım, Ücret de Almam"!

John McAfee: "Teröristin iPhone Şifresini 3 Haftada Kırarım, Ücret de Almam"!

2
0
0
0
0
FBI ile Apple arasında başlayan, zamanla diğer teknoloji firmalarına da sıçrayan iPhone şifresi olayına John McAfee'de katıldı.
Birkaç gündür devam eden ve son olarak Whatsapp, Facebook, Twitter gibi şirketlerin de katıldığı iPhone şifresi kırma olayı, yaptığı her hareketle gündeme gelen John McAfee'nin de dikkatini çekmeyi başardı. FBI'ın beceriksiz olduğunu, Apple'ın ise kalitesiz olduğunu iddia edercesine açıklamalar yapan başarılı iş adamı, teröristin sözde "kırılamayan" iPhone şifresini kırmayı teklif etti. Hem de bu işlemi sadece 3 hafta içerisinde, ücretsiz olarak gerçekleştireceğini söyledi.

Bu tarz konularda takımının oldukça başarılı olduğunu söyleyen McAfee, Apple'ın kararına destek veren diğer teknoloji kuruluşlarından ayrı bir duruşa sahip olduğunu da göstermiş oldu. Apple'ın şifreyi kırmama kararı vermesinin ardından Whatsapp, Twitter, Facebook ve Google tarafından Apple'a destek verilmiş, Donald Trump ise Apple'a tepki göstermiş ve teknoloji devinin, dolaylı yoldan teröristlere yardım ettiğini belirtmişti. Donald Trump gibi kendi başkanlık seçimlerini sürdüren ve özgürlükçü (libertarian)  partiye üye olan John McAfee de böylece Trump'ın tarafına katılmış oldu.Müşterilerin dikkatini çekebilecek ve reklam potansiyeli fazla olan böyle bir konuya diğer şirketlerin de dahil olmasını bekliyoruz fakat bence hem Donald Trump, hem de John McAfee haklılar. Apple'ın, Google'ın, Whatsapp'ın, Facebook'un ve Twitter'ın kullanıcı gizliliğine önem vermeyen şirketler olduğunu görebilmek ve bu şirketlerin sadece reklam amacıyla kullanıcı gizliliğinden bahsettiklerini anlayabilmek hiç zor değil.

Kaynak: BBC 
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0