• Anasayfa
  • Sektörel
  • John McAfee Virüs Proglamları İçin "Antivirüs Öldü" Şeklinde Açıklamalarda Bulundu!

John McAfee Virüs Proglamları İçin "Antivirüs Öldü" Şeklinde Açıklamalarda Bulundu!

1
0
0
0
0
John McAfee, Reddit'te kendi virüs programı McAfee ve diğer virüs programları ile ilgili soruları yanıtladı.
Antivirüs programları, gelişen ve her gün büyüyen internet kullanımında temel bir gereksinim haline geldi. Bu gereksinim, bilgilere erişirken gerçekleştirdiğimiz veri alışverişi sırasında gerçekleşen istenmeyen ve zararlı olabilecek programların veya yazılımların, kullandığımız cihazlarda kendilerine yer edinmesini engellemek amacıyla ortaya çıktı.

Antivirüs programları bu amaçlarla yaratılmış olsa da son dönemlerde ortaya çıkan bazı olaylardan sonra bu yazılımlara kullanıcıların güveni sarsılmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Kaspersky bu tarz bir olaya karışmış ve eski bir çalışanının açıklaması üzerine şirkete olan güven oldukça sarsılmıştı. Bu olaylara bir yenisi de McAfee'nin eski CEO'su ve kurucusu olan John McAfee'nin Reddit'te yaptığı açıklamalarla geldi.John McAfee, sadece 4 kişi kurdukları şirketin 10 milyon dolar kazandığını fakat şirketin halka arzından sonra 1000'den fazla kişiyle çalıştığını belirtti. Bu noktadan sonra işinin yazılım geliştiriciliği değil, yatırımcılarla muhasebe konuşmak olduğunu belirten John, virüs programlarının performansından gayet memnun olduğunu fakat programın kullanılabildiği iOS, Android ve Windows işletim sistemlerinin hiçbirinin tam anlamıyla güvenli olmadığını dile getirdi. 

Reddit'te kullanıcıların sorularını yanıtlayan John, konuşmasında bahsettiği "Antivirüs öldü" sözünü şu şekilde açıkladı; "Artık yazılımcılar ve hackerlar arasında büyük bir çekişme yok. Bir gelişme ilk olarak yazılımcılar ve hackerlar arasında biliniyor ve üretilen cihazlar asla en yeni teknoloji kullanılarak yapılmıyor. Şu anda 10000'den fazla trojen içeren telefon uygulamasının mevcut olduğunu biliyoruz. Fakat şu an yeni bir sistemdeyiz. Hackerlar telefonlarla ilgilenmiyor, küçük bilgisayarlara saldırmıyor, birlikte büyük işler başarmaya çalışıyorlar. Bu yüzden aynı anda büyük şirketlere saldırıyorlar. Bunu önlemek yazılımcıların işi, virüs programlarınıza gerek yok."

John McAfee'nin bu konularda çok açık sözlü olduğu biliniyor ve bu açıklamalarının sadece eski şirketini değil ayrıca diğer antivirüs şirketlerini de etkileyeceği kesin. 

Kaynak: Reddit 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0