15 Yaşındaki Genç CEO Jordan Casey'in Başarı Hikayesi

2
0
0
0
0
15 yaşında bir şirket CEO'su Jordan Casey.
Hiç sizden daha genç olup da harika şeyler elde etmiş insanları gördüğünüzde depresif hissettiğiniz oldu mu? 

İşte bu çocuk insana kendisini yetersiz hissettirecek cinsten bir başarı elde etmiş. Jordan Casey adlı 15 yaşındaki genç kardeşimiz şuan kendi kurduğu ''Casey Games'' adlı bağımsız mobil oyun şirketinde CEO olarak çalışmalarını yürütüyor.



İrlanda'da büyük ses getiren başarılar elde etmiş Jordan Casey, daha 9 yaşındayken Flash üzerinden oyunlar geliştirmeye başlamış. 10 yaşına geldiğindi oyun geliştirmek için gerekli plan tüm programları ve kodlamarı öğrenmiş ve 12 yaşında kendi şirketi Casey Games'i kurmuş. Yaşıtları klişe mesleklerin hayalini kurarak oyun oynarken Jordan hayal kurrmayı bırakıp mesleğini seçerek bunu gerçekleştirmiş. Ayrıca yaşıtlarının da kendisi gibi kod ve program öğrenmesini isteyen ve hep erken yaşta yazılım öğrenilmesi gerektiğini savunan Jordan, geçtiğimiz yıllarda bunun için İrlanda okullarında kullanılmak üzere Teachware adlı sistem geliştirmiş. (Kafa zehir gibi maşallah)



Genç CEO Jordan Casey, 12 yaşında İOS için geliştirdiği ilk oyunu Alien Ball Vs Humans’ı App Store'da yayınladı. Genç programcı Jordan'ın fikirlerinin babaannesinin bahçesinde top oynarken aklına geldiği söyleniyor. Jordan Casey, kurduğu şirkette oyun geliştirmenin dışında, sürekli dünyanın her köşesinde uluslararası konferanslara katılıyor ve içlerinde LinkedIn, Amazon, PayPal gibi sitelerin CEO’larının da bulunduğu dinleyicilere genç bir CEO olarak öğrendiklerini anlatıyor.



Ayrıca her başarılı genç gibi Jordan'ın da izini takip istediği rol modelleri var. Bunların arasında, Minecraft oyununun yaratıcısı Markus Persson gibi meslekdaşlarının yanı sıra Apple’ın kurucuları Steve Jobs, Steve Wozniak gibi isimler de bulunuyor. şimdi ise İrlandalı genç işadamı Jordan Casey, bilgisayar, XBOX ve Play Station için oyun geliştiriyor.

Peki bu genç adamın başarısının anahtarı ne? Bunun cevabına Jordan Casey'in 2013 yılında The Next Web konferansında yaptığı konuşmayı aşağıdaki video'da izleyerek siz karar verin. (Bu arada video güzel ama ingilicce)
 
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0